Zavrieť

Porady

Mam narok na riadnu pracovnu zmluvu?

Pracujem na ob. úrade 3 roky, resp. som zamestnana po dobu cerpania materskej dovolenky. Lenze kolegyna, ktoru zastupujem mala nastupit do prace 1.aprila ale dala si tzv. predlzenie materskej dovolenky do septembra, s tym ze ma zarucene "svoje" miesto, ze on nepride. Preto sa chcem spytat, ci mne stale do toho septembra plynie ta ista zmluva so znenim: ze som zamestnana len po dobu cerpania materskej dovolenky. Ci nemam narok na riadnu pracovnu zmluvu. Dakujem za odpoved.
10 komentárov     zbaliť
veronikasad máš v pracovej zmluve pracovný pomer na dobu určitú - do konkrétneho dátumu, alebo zastupovanie pracovníčky XY počas materskej a rodičovskej dovolenky ?
merry123789 Nie nemam tam konkretny datum iba pocas zastupovania pracovnicky pocas materskej. Ja sa pytam pre to lebo v podstate si dobrovolne zvolila predlzenie materskej dovolenky kedze jej dieta nezobrali do skolky, tak ze ci ja teda nemam narok na jej miesto.
veronikasad sama si ho nezvolila, musel s tým súhlasiť zamestnávatel. Dieťa už má 3 roky ? Poberá rod.príspevok alebo je na neplatenom volne ?
merry123789 Bude mat 3 roky az v priebehu tohoto mesiaca a ona bude na neplatenom volne.
Tweety Nepredlžila si MD alebo RD, ak sa teda nevrátila, tvoja PZ pokračuje naďalej
merry123789 Takze nemam narok na jej miesto a tym padom na riadnu zmluvu na dobu neurcitu?
Tweety máš PZ na dobu určitú a tá, keď sa nepredlží, PP skončí po nástupe pracovníčky, ktorú zastupuješ
merry123789 Vdaka. A este keby som ja chcela dat teraz vypoved, tak ma zamestnavatel narok mi dat 2 al. 3 mesacnu
vypovenu lehotu alebo nie?
veronikasad Nedávaj výpoveď, ale oznámenie o skončení prac.pomeru na dobu určitú z dôvodu skončenia RD zastupovanej pracovaníčky. Tvoj pracovný pomer ale musí skončiť dovršením 3 rokov veku dieťaťa, ak rod.dovolenka zo zdr.dôvodov nepokračuje ďalej (možno si to pracovníčka na UP vybavila)
merry123789 Jaaaj takto to teda je, no super ďakujem este raz .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Mam narok na riadnu pracovnu zmluvu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.