Zavrieť

Porady

Dan z prijmu...kazdy mesiac tlacivo???

Ahojte. Chcela by som sa opytat, ze ked odvadzam danovemu uradu dan z prijmu za zamestnancov kazdy mesiac, treba to aj nejako vypisovat na nejake zvlast formulare a posielat nieco na danovy urad? Alebo staci iba zaplatit a potom raz za stvrtrok poslat Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch na dan...?Zmiatol ma nejaky prispevok o zrazkovej dani. JE nejaky rozdiel ako vyberame zamestnancom dan z prijmu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Napíš hore vo vyhľadávači "zrážková" a určite si nájdeš, čo potrebuješ. Zrážkovú daň zrážaš zamestnancovi, ktorý si neuplatňuje nezd. časť ani daňový bonus a má HM do 5000.- Sk, napr. dohodár-dôchodca a pod. Vtedy musíš na DÚ posielať mesačne oznámenie-určite to nájdeš cez vyhľadávač.
    Maniak /pracovný/ Szabóová Verona
    Podľa § 43 ods.11 Zák. o dani z príjmov mesačne musíš oznamovať na predpísanom tlačive len zrazenú zrážkovú daň. Vzor tlačiva nájdeš na www.drsr.sk. Daň vyberaná zrážkou v zmysle § 43 ods.3 písm.j spomínaného zákona je príjem, ktorého výška od zamestnávateľa nepresiahne za kalendárny mesiac 5.000,-Sk a zároveň daňovník neuplatňuje nezdaniteľné časti základu dane ani daňový bonus!
    Ešte Ti pripomeniem, že zrážkovú daň treba odvádzať na iný účet ako daň zo závislej činnosti. Ale to už platí od 01.01.2006!!!!!!!

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Neviem, či to na stránke drsr je aktuálne najnovšie - správne má byť aj s menami a rod. číslami daňovníkov. A číslo účtu je to isté ako na daň zo závislej činnosti, len variabilný symbol je 1744.
    Naposledy upravil abel : 18.05.06 at 19:18

    Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

    Martin1998
    Ja som to oznámenie odovzdala osobne na DÚ na tlačive bez mien a r.čísel
    16.5. a povedali mi ,že je to v poriadku.Môžem čakať,že mi to pošlú prerobiť?

    AGRO je offline (nepripojený) AGRO

    AGRO
    Ja výkaz o zrážkovej dani budem posielať Q.
    Požiadala som DU písomne aby som mohla posielať výkaz len raz na konci roka , a oni mi oznámili, že mám to posielať Q.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AGRO
    Ja výkaz o zrážkovej dani budem posielať Q.
    Požiadala som DU písomne aby som mohla posielať výkaz len raz na konci roka , a oni mi oznámili, že mám to posielať Q.
    To je fajn, že vyhoveli, iba odporúčam si tú žiadosť pekne odložiť, aby si sa mohla v prípade polemík DÚ obhájiť.

    ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

    Taká milá osôbka :-)))) ivet.b
    abel
    Neviem, či to na stránke drsr je aktuálne najnovšie - správne má byť aj s menami a rod. číslami daňovníkov. A číslo účtu je to isté ako na daň zo závislej činnosti, len variabilný symbol je 1744.
    Kde si nasla toto tlacivo, aj s menami a rodnymi cislami?
    Ked na www.drsr.sk je bez mien a rodnych cisel...
    Kde ma potom clovek hladat aktualne informacie, ked nie priamo na ich stranke???

    danica je offline (nepripojený) danica

    danica
    Podľa mojich informácií (pred týždňom mi volala pani z DU V.Bratislava, ohľadne tlačiva) platia tie tlačivá ktoré sú uverejnené na webe, t.j. meno a r.č. sa určite nepíšu ani nie sú tam uvedené!

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    ivet.b
    Kde si nasla toto tlacivo, aj s menami a rodnymi cislami?
    Ked na www.drsr.sk je bez mien a rodnych cisel...
    Kde ma potom clovek hladat aktualne informacie, ked nie priamo na ich stranke???
    Snažím sa pridŕžať znenia zákona, ale výklad zákona " medzi riadkami" najviac čerpám na Porade http://www.porada.sk/t20083-p13-zrkov-da.html
    A toto vysvetlenie sa mi zdalo najhodnovernejšie. Ale samozrejme je na posúdení každého, akú alternatívu si zvolí.

    Dan z prijmu...kazdy mesiac tlacivo???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.