Zavrieť

Porady

Nehoda s účastníkom, ktorý má neplatné PZP

Dobrý deň,
včera do mňa narazil na svetelnej križovatke mladý vodič, ale keďže škoda nebola až taká vysoká, takže sme to riešili bez polície.
Vodič mi dal na seba všetky osobné údaje, bielu aj zelenú kartu, akurát mi nepovedal, že nemá zaplatenú poistku (platí ju štvrťročne) takže mi škoda uhradená nebude. O neplatnej PZP som sa dozvedel až dnes v poisťovni, kde mi oznámili, že daný pán už PZP nemá, nakoľko zaniklo pre neplatenosť.
On má 15 ročné auto, moje má 5 rokov a tým pádom mi škodu nemá kto preplatiť. Vie mi niekto poradiť ako postupovať, alebo na koho sa môžem obrátiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Kontaktuj Slovensku kancelariu poistovatelov. Ta vedie poistny garancny fond. Ten okrem ineho aj:

    § 24
    Slovenská kancelária poisťovateľov poskytuje z poistného garančného fondu poistné plnenie za škodu

    spôsobenú prevádzkou motorového vozidla, za ktorú zodpovedá osoba bez poistenia zodpovednosti


    www.skp.sk

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak je známy vinník, tak škodu na majetku preplatí garančný fond kancelárie poisťovateľov.

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Nám sa stalo to isté, kontaktovali sme Slovenskú kanceláriu poisťovateľov, ale nám žiadosť zamietli. Chvíľu sme si s nimi dopisovali, potom sme to nechali tak, nemali sme na to nervy. Keď majú platiť, tak nájdu x výhovoriek.
    Katy a R z akého dôvodu zamietli? (človek sa spoľahne, že existuje SKP, keby takýto nezodpovedník ... nuž??)
    roman34 dajte dovod aky uviedla SKP a mozeme to prebrat ci maju pravdu pripadne podrobnejsie info o zaniku poistky skodcu - ake mal splatky? 1?2?4? kdey doslo k nehode? ktoru splaku neuhradil?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    že nemá zaplatenú poistku (platí ju štvrťročne) takže mi škoda uhradená nebude.
    ===========================================
    To platenie nemá nič spoločné so škodou.
    Ja uhrádzam takto tiež takto, to ešte neznamená, že poistka neplatí.
    Katy a R zrušili mu už - pre neplatenie
    roman34 dolezite je ake ma poistne obdobie ... pri PZP to s najvacsou pravdepodobnostou bude rok ... takze to ze nezaplati jednu stvrocnu splatku automaticky nemusi znamenat dovod pre zanik PZP pre neplatenie ...

    dajte podrobnejsie info a mozeme sa o tom pobavit konkretne ... od kedy dokedy ma poistne obdobie? kedy boli splatne jednotlive splatky? ktore splatky poistneho neboli uhradene? kedy doslo k nehode?

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    http://www.skp.sk/pokus/pdf/dn_oznam...deneho-sk3.pdf
    Skontaktuj sa s ním,aby si to dal urýchlene do poriadku,pretože mu reálne hrozí aj toto: Základná sankcia za neuzatvorené povinné zmluvné poistenie sa môže pohybovať od 16,60 € až po 3 223 €. Jej presnú výšku určuje Obvodný úrad - odbor dopravy.SKP bude vymáhať preplatenie škody od neho.Je otázkou,či ste postupovali podľa zákona (vyplnená Správa o nehode atď.)
    Naposledy upravil Peggynka : 21.04.15 at 17:29

    Nehoda s účastníkom, ktorý má neplatné PZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.