Zavrieť

Porady

Duplicitná faktúra

Dobrý deň,
sme mesační platcovia DPH a vo februári sa nám podarilo vystaviť jednu faktúru duplicitne. Náš odberateľ to hneď zistil a faktúru nezaevidoval a my sme to zistili až pri kontrole úhrad faktúr. Prvé čo ma napadlo, že musím vystaviť dodatočné daň. priznanie, v ktorom znížim daň na výstupe.
Lenže teraz ma mýli §25 ods.3, v ktorom sa hovorí, že rozdiel medzi daňou a opravenou daňou, sa uvedie v období, v ktorom sa vystavil doklad o oprave základu dane. A ja viem spomínanú faktúru stornovať len v tomto mesiaci.

Ostávam s pozdravom a ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Môj názor je, že musíte urobiť dodatočné daň. priznanie. V § 25 sa hovorí o oprave dane, a to v prípade, že ste čiastočne ale úplne zrušili dodávku. Vo vašom prípade ide o duplicitné vystavenie faktúry.
    Ale ak si obhájite, že ste dodávku zrušili, tak urobíte dbp faktúru a uvediete to v to zdaňovacom období, kedy ste dodávku celkom zrušili.

    jks je offline (nepripojený) jks

    jks
    Tak to asi nepresvedčím, pretože odberateľ tú faktúru vôbec neevidoval a nebudem riskovať, že si to u neho overia.
    Za odpoveď ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.