Zavrieť

Porady

okno od suseda

dobry den mame rodiny dom a mam osadene okno od suseda vo vyske 2,5 okno ma vyska 30 na 45.

Susedov dom je viac ako 7m a stale su len problemy.potrebujem povolenie na to okno alebo nie, su stanovene nejake rozmery a zakon.poradte.
14 komentárov     zbaliť
ivka70 To okno teraz len staviate alebo je tam uz v hotovom, skolaudovanom dome? Kedy bol dom postaveny?
shilaci okno tam je asi 30rokov len bolo stare ja som vymenil na nove ale rozmery ostaly vzikli problemy
erik555 a v com je problem? co sa na novom okne nepaci susedovi?
shilaci chce aby som to zamuroval
Chobot Ak tam bolo aj predtým, tak nemá právny nárok od teba požadovať, aby si ho zamuroval. Ignoruj jeho požiadavku.
erik555 ma pocit, ze mu nazeras do "kuchyne"? z toho okna mas pekny vyhlad na jeho dvor, alebo?
Chobot Upresni aké sú problémy.
shilaci s toho okna mu vydim akurat strechu ked sa tostavym na stolicku vydim mu len kusoz domu ma tam zahratku a sromy
shilaci proble je ze okno je velke a je nisko
erik555 z toho tvojho popisu mi vobec nebolo jasne, ze sa jedna o velke okno
Chobot 30x40 cm je veľké okno?
shilaci tak ake okno mozem dat a do akej visky bez povolenia
buchač Pfúúúú...

Hentaké problémy a Onasisove love by som chcel.
------------------------------------------

Ja mám na chalupe tri okná do susedovie dvora. Múr chalupy je na hranici pozemku.
Ak by som otvoril okno v kuchyni, tak môžem aj susedovcov pohostiť - parapet by bol jak barový pult.

Inými slovami..." dobrý sused je na nezaplatenie, niekedy lepší jak rodina..."...
misoft shilaci - nerieš. To okno tam bolo aj predtým a susedovi nevadilo. Teraz si môže pískať Marsellaisu odzadu... nič nemuruj, vymeň staré za nové rovnakého rozmeru a basta.
Ak sa bude sťažovať vrchnosti, tak sa ho spýtaj, prečo doteraz hubu držal...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nie,nepotrebujes povolenie.
    Je to viac ako 7m a okno je malicke,predpokladam ze z neobytnej miestnosti, takze sused si moze "piskat"

    Ak susedovi moc vadi to male okienko a chces mat od neho pokoj, tak si kup v papiernictve svetlo prepustajucu foliu na sklo,nalep na okno zvnutra a mas pokoj. Stoji to par centov,sklo bude neprehladne,ale svetla budes mat dostatok.
    Naposledy upravil arizona : 21.07.15 at 13:38

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    shilaci, nie je podstatný ani rozmer okna ani výška jeho umiestnenia. Dôležitý je odstup domu od hranice pozemku a od susedného domu.

    Podľa stavebného zákona musí byť obytná budova najmenej 2 metre od hranice pozemku. Ak je susedov dom viac ako 7 metrov od tvojho domu, nie si obmedzený v umiestňovaní okien, t.j. môžeš si dať okno aké len chceš. To, že z neho vidíš na susedov dvor nie je smerodajné.

    Prečítaj si toto, tam je to dobre polopatisticky napísané:

    http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/...o-mojho-dvora/
    misoft a presnejšie tu: http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...u-schopnostou/ §6
    Takže shilaci má dokonca i zákon, ktorým môže "požiadavku" suseda poslať do teplých krajín....
    shilaci Ďakujem vám veľmi pekné za radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.