Zavrieť

Porady

Ako správne zaúčtovať zostatok na účte 461?

S. r. o. si v 06/2014 obstarala auto. Účtovanie na účte 461 - Poskytnutý úver. V 07/2015 postupuje zmluvu na nového nájomcu, ktorý prebral všetky záväzky a pokračuje v splátkach ako nový nájomca. Ako správne zaúčtuje s. r. o. zostatok na účte 461?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak ide o nájomnú zmluvu, má sa na mysli LZ zmluva?
    Potom prečo bankový úver 461?
    LZ sa účtuje na účet 474.

    pri účtovaní nejde len o účet 461, treba vysporiadať vyradenie auta, jeho predaj - postúpenie na nového nájomcu, k tomu treba zmluvu a postupuje sa podľa podmienok v zmluve.
    Predpokladám, že bude isto pohľadávka voči novému nájomcovi, ktorá sa započíta na prevzatý záväzok nájomcom.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Monika2224 Ide o úver ktorý sme postúpili na nového spotrebiteľa. Vyradenie nieje problém ale neviem ako vysporiadať účet 461 aby mi tam ostala nula a aby to bolo ok...
    KEJKA treba doplniť informácie, pýtala som sa aj na zmluvu, pýtala som sa aj na pohľadávku voči novému spotrebiteľovi.
    Monika2224 zmluvu o zmene subjektu o spotrebnom úvere máme, nový spotrebiteľ pokračuje v splácaní úveru...
    KEJKA a faktúra za odstúpenie auta? pýtala som sa na pohľadávku, nie na zmluvu
    Monika2224 áno samozrejme faktúru vystavujeme na nového spotrebiteľa ...
    KEJKA takže o tejto pohľadávke som písala - kedže postupuješ aj záväzok, tak obe položky započítaš.
      zbaliť

    Ako správne zaúčtovať zostatok na účte 461?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.