Zavrieť

Porady

2 hlavné pracovné pomery

v prípade ak som išla na materskú od zamestnávateľa č.1 a počas RD som si našla nové zamestnanie, je nutné aby som dávala výpoveď ak som ešte stále na RD u zamestnávateľa č. 1? Alebo stačí podať výpoveď až keď mi skončí RD?Ak áno tak budem naďalej dostávať rodičovský príspevok? ďakujem za info
3 komentárov     zbaliť
veronikasad poslala si prvému zamestnávatelovi písomnú žiadosť o poskytnutie rodičovskej dovolenky ?
Zoja3514 nie nič som neposielala
avalik Pozri § 166 ods. 3 ZP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Mozes mat aj dva pracovne pomery a popri tom poberat rodicovsky prispevok.
    Vypoved u 1. zamestnavatela by som podala tak, aby mi vypivedna lehota skoncila az v case skoncenia RD - za predpokladu, ze mam stale pracu u 2. zamestnavatela.

    Len pozor na § 83 - vykon konkurencnej zarobkovej cinnosti.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zoja3514 ďakujem za radu, keď som správne pochopila §83 na mňa by sa nemal vzťahovať, predtým som pracovala ako asistent predaja a teraz budem pracovať ako učiteľka MŠ. A vlastne v takom prípade ak pôjdem opäť na materskú, z ktorého zamestnávteľa sa bude vypočítavať materská? Od toho u ktorého dostávam mzdu? Alebo ešte od prvého cez ktorého som išla prvýkrát na materskú?
    veronikasad V prvom rade si daj doporiadku oznamovaciu povinnosť voči prvému zamestnávatelovi. RD (začiatok, aj koniec) sa oznamuje písomne mesiac vopred. Inak to môže zamestnávatel považovať za porušenie pracovnej disciplíny s následkami pre zamestnanca ...
    Zoja3514 aj v tom prípade ak mi aj RD pokračuje? A nový zamestnávateľ mi dal vedieť že ma prijíma týždeň pred nástupom
    Zoja3514 a zabudla som dodať v zmluve som nič také nemala, ide vlastne o súkromnú firmu,kde vlastne neboli takéto záležitosti podchytené v zmluve. A takisto keď som nastupovala tak som nič písomne nedodávala a ani to nepožadovali. A surčitosťou môžem mať tie 2 hlavné pomery? Lebo ekonómka v danej firme tvrdí, že nemôžem mať.
    avalik Zoja, RD ti "pokracuje"? ... poziadala si vobec svojho zamestnavatela o rodicovsku dovolenku pred skoncenim materskej dovolenky?
    veronikasad Zoja, to že si si vybavila na UP rodičovský príspevok neznamená, že u zamestnávatela si na rodičovskej dovolenke. Nič ti nepokračuje, niektorí zamestnávatelia rod.dovolenku akceptujú aj bez žiadosti, no nie všade je to tak ... Porušuješ Zákonník práce.
    Zoja3514 nie iba som ekonómka dala papier o tom že poberám rodičovský príspevok a na základe toho urobila ročné zúčtovanie. Ako vravím možno ani oni nevedia že musím im niečo také oznámiť. Čiže oni vedia ale písomne nič také nepožadovali.
    avalik Zemestnavatel nema dovod pozadovat ... ty si povinna poziadat o RD, ak si nepoziadala o RD a ani nenastupila do prace po MD tak mas absenciu. Citala si § 166 ods. 3 ZP?
    Zoja3514 ale to by mi ekonómka povedala a telfenociky som im oznámila že som na RD, to nestačí?
    avalik Uz si si precitala ten paragraf???? ... Je tam predsa uvedene pisomne!
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    žiadny "hlavný" pomer neexistuje! Ale zamestnávateľ môže v zmluve špecifikovať resp dať nejaké obmedzenie - či môžeš vykonávať inú činnosť. (napr práca u konkurencie by asi nebola vhodná .
    Sú aj zamestnania, kde nie je možné mať druhý PP - dokonca ani podnikanie popri PP.
    treba sa opýtať ekonomky - ako to myslí - aký dôvod ?
    Zoja3514 ona myslí len pre hodiny že v zákone je že koľko hodín môžte mať dokopy odrobených určite to nemá spojitosť s konkurenciou ani nič podobné.
    Katy a R samozrejme, že musíš stíhať (aj vládať). Čo by pri MD v jednom PP nemal byť problém. Ale treba si plniť povinnosti (už ti kočky napísali)

    2 hlavné pracovné pomery

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.