Zavrieť

Porady

Mám narok na minimalnu mzdu v salone ako kozmeticka?

Ahojte, chcem Vás poprosit o radu. Som zamestnana v salone kde je aj kadernicvto aj kozmetika. Máme dohodu. Ide o to že zamestnavatel nám tvrdil že budeme vyplacane 40% z trzby. Priklad 1000 eur trzba 400 vyplata. Pracujeme 8,5 hodiny denne, každy den aj soboty. Strhava nam aj naklady za tovar aj 20% dph ked je to blokovane. Prvy mesiac sme dostali 100 eur "vyplatu" druhy o stovku viac. Stravne listky nemame a ani nahradne volno. AK niesu ludia niieje vyplata. Salon je novootvoreny. Teraz je tomu 4 mesiac. Ak nebude ani jedna zakaznicka tak tym padom nedostanem ziadnu vyplatu ale tých 8,5 hodiny tam musim byt. Poradte mi.. dakujem
avalik Mate dohodu ... aku? Pisomnu? Dohodu o pracovnej cinnosti? Alebo aku?
Anjelik 125 dohoda o pracovnej cinnosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Hodinová odmena dohodára nesmie byť nižšia ako minimálna hodinová mzda pre prvý stupeň náročnosti. Na DoPČ môžeš odpracovať max. 10 hod. týždenne, zamestnávatel ťa nemôže nútiť aby si pracovala 8,5 hod. denne. Je to hrubé porušenie zákonníka práce. Môžeš podať podnet (aj mailom) na Inšpektorát práce.

    Odmena nemôže byť viazaná na počet zákazníčok, ale na počet odpracovaných hodín (max. 10 hod. týždenne).
    kopretinka 27.08.15 19:57 priradil do Porady
    kopretinka 27.08.15 19:57 odstránil(a) z Porady

    Mám narok na minimalnu mzdu v salone ako kozmeticka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.