Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru.

Prepravná firma nám doviezla tovar z Čiech na základe objednávky /to je jediný doklad/ ktorý k dodanému tovaru mám k dispozícii. na obj. nie je uvedené ani IČ DPH našej firmy. Keď som sa zháňala po daňovom doklade t.j. faktúre bolo mi povedané že oni fa.nerobia. Na predmetnej objednávke bola vyčíslená naša slovenská DPH 20%. Teraz neviem či máme nárok na DPH kedže naše IČ DPH nie je tam uvedené. Ďakujem

Presne takto som si to aj myslela ale teraz surfujem po internete a natrafila som na zásielkový predaj §6 Citujem za zásielkový predaj sa považuje predaj tovaru,ktorý zahr.osoba prepraví alebo dá prepraviť na svoj účet do tuzemska kupujúcemu ktorý nemá pridelené IČ DPH.
Je možné že to IČ DPH neuviedli nárokom a že sú oni držiteľmi osvedčenia ako zahr.osoba a stávajú sa platiteľmi. keď prekročia ročný limit objednávok 35 tis.EUR. Dodávky ktoré budú dodávané po vydaní osvedčenia DÚ budú zdaňované platnou DPH v SR.a za miesto dodania sa bude považovať SR v zmysle § 14 odst.1 zz.o DPH Už neviem či myslím dobre alebo nie. .
Naposledy upravil Schmidtova : 01.09.15 at 11:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    Žiadajte opakovane o vystavenie FA s Vašou IČ DPH, a ak sú oni platcovia DPH , tak má byť FA vystavená bez DPH a vy to samozdaníte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.