Zavrieť

Porady

Okamžite skoncenie pracovneho pomeru

Dobrý deň,

Chcem sa spýtať či má zamestnávateľ právo dať mi okamžitú výpoveď aj bez hrubého porušenia prac.povinností.

Konkrétne:
Odmietol som si obliecť na pracovisku oblečenie, ktoré nebolo pracovné, na základe toho ma nariadený (nie zamestnávateľ) vykázal z pracviska a zamedzil mi tam prístup. v tomto prípade sa zajtra neviem dostaviť ani na pracovisko.
Je to dosť súrne, vopred ďakujem za odpovede.
10 komentárov     zbaliť
ivka70 A to odmietnutie oblecenia nie je definovane u vas ako zavazne porusenie prac. discipliny?
O ake mimopracovne oblecenie islo?
ivka70 Inak, okamzita vypoved neexistuje, je len okamzite skoncenie pracovneho pomeru
Dexxx1 No jednalo sa o niečo ako kroj, a myslim že ak to nebolo prac.olečenie tak sa nemohlo jednať o zavazné porušenie.
veronikasad Môžeš byť trochu konkrétnejší ? Máš pracovnú zmluvu alebo dohodu ? Akú prácu vykonávaš a pri akej príležitosti si si mal ten kroj obliecť ?
Dexxx1 Pracujem na TPP, jednalo sa o stretnutia so zákazníkmi.
veronikasad odkedy trvá pracovný pomer ? Aký druh práce vykonávaš a aké oblečenie si si odmietol obliecť ?
Dexxx1 Prac.pomer trvá od 5/2014, robím obch.zástupcu a to oblečenie nevim ako sa nazýva (taká dlhá ľanová košela).
veronikasad Súvisí tento "kroj" nejeako s prezentáciou výrobkov, ktoré ako obch.zástupca odberatelom ponúkaš ?
Dexxx1 Nie, pracujem so stavebným materiálom. Dalším dovodom prečo som toto oblečenie odmietol bolo to, že už bolo nosené a nevyčistené.
buchač Dexxx1 (Dnes 16:40) Nie, pracujem so stavebným materiálom. Dalším dovodom prečo som toto oblečenie odmietol bolo to, že už bolo nosené a nevyčistené.
===============================

Ty môj oný .........
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dôvody, ktoré si v komentároch uviedol nie sú dôvodom na okamžité skončenie pracovného pomeru pre hrubé porušenie pracovnej disciplíny.
    Nastúp zajtra ráno do práce a písomne žiadaj pridelenie práce v zmysle platnej pracovnej zmluvy. (možno sa len "nadriadený" dnes zle vyspal.)
    veronikasad kto je nadriadený, ak to nie je zamestnávatel?
    Dexxx1 Ano, ale nemám sa ako dostať na pracovisko nakoľko mi zobrali kľúče,kartu a telefón. Zamestnávateľ je momentálne na dovolenke...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ZP nepozná pojem okamžitá výpoved.Okamžité skončenie PP alebo výpoved môže dať v tomto prípade len zamestnávateľ, nie ten tvoj nadriadený(ak to nie je zamestnávateľ) na pracovisku. Vždy písomne.
    Naposledy upravil Tweety : 02.09.15 at 13:28
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Dlab na slovenčinu...na tie pojmy ZP.

    Odpovedz na ten zvyšok....
    Tweety aký zvyšok? veď som napísala, že len zamestnávateľ, nie ten nadriadený a pojmy nie sú dojmy Buchi
    veronikasad Majka, s tvojou druhou vetou nesúhlasím, aj keď sa nesúhlas netýka tohto zamestnanca.
    Okamžite skončiť pracovný pomer môže aj zamestnanec, z dôvodov uvedených v § 69 Zákonníka práce.
    Tweety to áno, ale ja som písala k tomu konkrétnemu príspevku
    veronikasad Neodpovedal na doplňujúcu otázku, ktorú som zadala. Môže ísť aj o skončenie prac.pomeru v skúšobnej dobe ...
    Dexxx1 Pracujem na TPP na dobou určitú a to jest koniec roka.
    ivka70 kedy zacal pracovny pomer? nie si este v skusobnej dobe?
    veronikasad Už nie je v skúšobnej dobe
    Dexxx1 (Dnes 16:34) Prac.pomer trvá od 5/2014, robím obch.zástupcu a to oblečenie nevim ako sa nazýva (taká dlhá ľanová košela).
      zbaliť

    Okamžite skoncenie pracovneho pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.