Zavrieť

Porady

Odpočítateľné položky

Mam problem s ktorým si neviem poradiť (keby len jeden ), Snáď niekto mal podobný prípad. Podnikateľ živnostník (čka) pobera vdovský dôchodok od 5. mesiaca roku 2003. Može si uplatniť nezdanitelnu položku na daňovníka cca 80.000 Sk v roku 2004 ? Uvedený typ "vdovský dôchodok " nie je v zakone o daniach z príjmov je tam starobný.... a iné. Informoval som sa aj na daňovom úrade ale nepresvedčili ma.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    Áno, možeš uplatniť odpočítateľnú položku na poberateľku len vdovského dôchodku. Presne tak to je. ZDP obmedzuje len tie dôchodky, ktoré sú tam menované - starobný......, Čo ti na DU povedali, že ťa nepresvedčili?
    Pekný deň.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Samozrejme, že si môže uplatniť nárok na nezdaniteľnú časť a nielenže uplatniť, ale ten nárok aj skutočne má.

    Predstavte si, žeby to tak nebolo. Chudák mladé vdovy, nielen že by prišli o manžela ale i o nezdaniteľnú čiastku...(humor vhodný akurát na Dušičky).

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    že to spada pod pojem ...ako to len pisu v zakone...obdobne pravidelne opakujuce sa platby "dochodky" , takže nie je potom možne si uplatnit odpocitatelnu položku na danovnika.. ale najprv len z fleku odpovedala že poberatelia dochodkov nameju narok... až po chvili ked som vlastne vysvetlil o co mi ide mi opatovne zopakovala to čo aj na 1.x

    Odpočítateľné položky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.