Zavrieť

Porady

Cerpanie nadcasov v skusobnej dobe

Dobry den,

rada by som sa opytala ci mam narok na cerpanie nahradneho volna za 30h nadcasov,kedze v zmluve zamestnavatel uvadza,ze ich preplaca len v pripade prekrocenia 150hodin.Aktualne podavam vypoved v skusobnej dobe,pricom mam nerovnomerne rozvrhnuty pracovny cas a posledne dni do konca mesiaca sa chcem prihlasit na zdravotnej ako samoplatca a od 1ho nastupujem do novej prace.Pridem teda o odpracovane nadcasy bez toho aby som ich vycerpala a posunula tym padom den vypovede?zamestnavatel chce aby som bud odpracovala cely mesiac alebo odisla hned.dakujem za reakcie.Veronika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Poopravím Ťa, neide o výpoveď ale o skončenie PP v SD a to môžeš urobiť kedykoľvek. Za prácu nadčas patrí
    § 121
    Mzda za prácu nadčas

    (1) Za prácu nadčas patrí zamestnancovi dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej v sume 25 % jeho priemerného zárobku. Zamestnancovi, ktorý vykonáva rizikové práce, patrí za prácu nadčas dosiahnutá mzda a mzdové zvýhodnenie najmenej v sume 35 % jeho priemerného zárobku.

    (3) Zamestnávateľ môže so zamestnancom dohodnúť čerpanie náhradného voľna za prácu nadčas. Zamestnancovi patrí náhradné voľno v rozsahu, v ktorom práca nadčas trvala; v tom prípade zamestnancovi mzdové zvýhodnenie podľa odseku 1 nepatrí.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Veronika Slovackova Dobry den,dakujem za upresnenie,takze mam narok v skusobnej dobe nadcasy vycerpat,ak tomu spravne rozumiem.
    Tweety je na dohode, či ich vyčerpeš alebo dostaneš za ne zvýhodnenie, to sa ale musíte dohodnúť
    Veronika Slovackova No preplatit ich nechce kedze v zmluve uvadza ze len v pripade ze prekrocia 150h,ale taktiez odmieta mi dat nahradne volno s cim ja nesuhlasim,nakolko hodiny som realne odpracovala a mam ich samozrejme podpisane.Este raz velmi pekne dakujem ze ozrejmenie a prajem prijemny den.Veronika
    Tweety nevšimla som si, že to máte v PZ, potom zamestnáv. má pravdu, ak sa počet nadčasov neprekročil, potom nárok na zvýhodnenie nemáte
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak mas v zmluve dohodnutu mesacnu mzdu, ktora zohladnuje aj pripad e nadcasy do 150 hodin rocne, nemas narok cerpat nahradne volno za 30 hodin, lebo ich mas zohladnene v mzde.

    Cerpanie nadcasov v skusobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.