Zavrieť

Porady

Nezakonne kratenie mzdy a okamzita vypoved zo strany zamestnanca.

Ahoj poradaci.
Zamestnavatel mi v poslednej mzde bez akehokolvek vysvetlenia ci dohody kratil zaklad hrubej mzdy na minimalnu mzdu. Emailom som ho vyzval k vysvetleniu , vyplateniu danej ciastky ci k zaujatiu stanoviska. Zamestnavatel tuto vyzvu odignoroval. Zamestnavatel ma financne problemi a odporucil mi ist na neplatene volno, pripadne dat vypoved. Nema pre mna pracu, ale vypoved mi nechce dat, pretoze by som mal narok na odstupne a odmieta ho vyplatit. Mozem na zaklade nevyplatenej casti mzdy dat okamzitu vypoved po uplynuti lehoty 15 dni? Mozem si potom narokovat aj vyplatenie odstupneho? Aka je realna sanca uspiet pri narokovani doplatenia mzdy a odstupneho?
Dakujem
mzdarka renca akú máš v Pracovnej zmluve dohodnutú mzdu, prípadne v dodatkoch k PZ?
peterpazel V pracovnej zmluve nemam uvedenu mzdu. Mame kolektivnu zmluvu, ale nechcu nam umoznit nahliadnut do nej a zaroven ju pred par mesiacmi menili. Mam dohodnutuu mzdu 1200 eur , to je suma ktoru som mal stale aj na vyplatnej paske. Okrem poslednej kde mi dali svojvolne sumu 380 eur
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    nemáš v pracovnej zmluve uvedenú mzdu? Zaujímavé. Nuž ale kto ju podpísal...

    V kolektívnej zmluve bude predpokladám niečo v zmysle fixná časť - minimálna mzda, a pohyblivá časť v závislosti na rôznych faktoroch.

    keď máte kolektívnu zmluvu, tak sa na ňu pýtaj zástupcu zamestnancov, odbory, alebo čo máte vo firme. ak sú jedna ruka s majiteľom - opäť sme pri bode, že kto podpísal zmluvu s takou firmou? To sú do očí bijúce veci - absencia mzdy v zmluve napr.
    Naposledy upravil jslancik : 18.11.15 at 14:55
    peterpazel No podpisal som ju samozrejme ja i dalsich 250 zamestnancov. Ano je viac do oci bijucich veci. Zmluvu som podpisoval pred 10 rokmi v dobrom umysle a bez sirsich poznatkov. Zastupca zamestnancov je dosadena figurka...
    kopretinka 18.11.15 22:10 odstránil(a) z Porady

    Nezakonne kratenie mzdy a okamzita vypoved zo strany zamestnanca.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.