Zavrieť

Porady

Podanie daňového priznania

Vie mi niekto poradiť, ako mám urobiť daňové priznanie k dani z príjmov FO, keď som prvé 2 mesiace roku 2015 pracoval vo firme na Slovensku a od 1. 3. 2015 pracujem pod českou firmou v Českej republike (aj zdravotné poistenie platím v ČR). Mám podať daňové priznanie len za 2 mesiace na Slovensku a za zvyšných 10 mesiacov je mi povinný urobiť daňové priznanie český zamestnávateľ? V týchto daňových otázkach mám úplný "guláš", preto budem vďačný za akúkoľvek pomoc a radu. Vopred ďakuejm.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Zamestnávateľ je Ti povinný urobiť ročné zúčtovanie v ČR iba vtedy, ak si mal uňho podpísané vyhlásenie , alebo spätne spolu so žiadosťou o ročné zúčtovanie podpíšeš vyhlásenie musíš tak robiť 15.2.2016 - tam požiadaš iba ako nerezident to znamená, že len za príjmy z ČR. - alebo si podáš DP v ČR sám
    Na SVK potom podávaš DP z celosvetových príjmov kde si spočítaš príjem za 2 mesiace SVK + príjem za 10 mesiacov z ČR
    Mila123 Tadeáš, prosím nepíš mi SS.....

    Podanie daňového priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.