Zavrieť

Porady

DPH pri službe spojenej s nehnuteľnosťou v maďarsku

Ahojte,
stavebné práce na nehnuteľnosti nachádzajúcej sa v Maďarsku vykonáva maďarská stavebná firma pre odberateľa so sídlom v SR. Sú tieto služby maďarskou stavebnou firmou faktúrované s maďarskou DPH? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Áno, miestom dodania služby je maďarsko, teda fakturujú správne s maďarskou DPH.

    Renka je offline (nepripojený) Renka

    Renka
    ďakujem, čiže slovenský odberateľ sa zaregistruje v Maďarsku pre dph. Následne po ukončení stavby fakturuje všetky služby spojené s touto nehnuteľnosťou maďarskému odberateľovi a z toho mi vyplýva, že by mal vystaviť fa. s maďarským dič a s maďarskou dph, alebo s sk dič a bez dph.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Je to nejaké pomotané. Skús napísať svoju otázku ešte raz. Nedáva mi to súvis s pôvodnou otázkou.

    Renka je offline (nepripojený) Renka

    Renka
    celé je to takto:
    slov.podnikateľ vykonáva pre maďarskú fi. stavebné práce na nehnuteľnosti v Maďarsku. Tento slov.podnikateľ spolupracuje aj so stavebnými firmami, ktoré majú sídlo v Maďarsku. Stavebné firmy fakturujú služby slov.podnikateľovi a ten fakturuje ďalej tieto služby maďarovi. Dúfam, že už je to jasnejšie.

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Pre slovenskú firmu bude v takom prípade najvýhodnejšie registrovať sa ako platca DPH v Maďarsku a fakturovať potom s DPH a taktiež si uplatňovať dph na vstupe.

    rea92 je offline (nepripojený) rea92

    nikdy sa nevzdávajúca, občas poplašená ...viac rea92
    Prosím, mám podobný problém. Sme stavebná firma so sídlom na Slovensku a ideme vykonávať opravu nehnuteľnosti na Slovensko-Maďarských hraniciach pre maďarskú firmu so sídlom v Budapešti. Ako postupovať pri vystavovaní faktúr? S DPH alebo bez DPH. Môj názor je bez DPH.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Tá budova je presne na hraniciach ??? Na územie ktorého štátu patrí ?????

    rea92 je offline (nepripojený) rea92

    nikdy sa nevzdávajúca, občas poplašená ...viac rea92
    Jedná sa o rýbník, ktorý je na hraniciach so stavbou budovy na maďarskej strane, ale prevažná časť patrí do Maďarska.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Podľa §15/2 miesto dodania Maďarsko, nie je predmetom dane na Slovensku.

    rea92 je offline (nepripojený) rea92

    nikdy sa nevzdávajúca, občas poplašená ...viac rea92
    Ďakujem, za odpoveď, nebola som si istá tým pohraničím.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.