Zavrieť

Porady

Vyjde mi materske?

Zdravim, viem, ze si mozem precitat debaty, kt tu su, citala som, no i tak v tom nemam jasno, preto som sa obratila na vas. Od januara 2015 som pracovala na dohodu do septembra 2015. A od 21.10.2015 som normalne zamestana.. som vsak tehotna a tak by ma zaujimalo, ci sa do tych 270 dni nemocenskeho pocita aj tato moja dohoda, na ktoru som popri studiu pracovala. Dakujem za odpovede a zaroven prosim, neutocte, ja v tom uz mam fakt velky chaos.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad aký typ dohody si mala uzatvorený ? Strhával ti zamestnávatel odvody do sociálnej poisťovne ? (nemocenské poistenie - zistíš z výplatnej pásky)
Basia Bola to dohoda o brigadnickej praci.. na paske mam napisane pri nemocenskom 0,30 - ...a cisla su rozne na inych
veronikasad ak máš možnosť, zatri osobné údaje a prilož výplatnú pásku na Poradu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    treba napísať presné údaje - zrejme nárok na materské bude(predpoklad) - ale záleží aj ako dlho budeš mať platené z terajšieho zamestnania ??
    inak zákl. podmienka pre materské je mať 270 dní poistenia za posledné 2 roky pred pôrodom
    výška a rozh obdobie - kuk sem http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2015-a.html#53
    ešte doplním, že teraz už je 70% (nie je to tam aktuálne) - ale podmienky sú rovnaké
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Basia A myslite si, ze sa do toho rata aj ta dohoda? Ak som spravne pocitala a pochopila, bez tohto januara mam cez 300 dni
    Pepa Dohoda o brigádnickej práci študentov nezakladá účasť na nemocenskom poistení.
    Basia Ajaj,, dakujem za odpoved a prajem pohodovy zvysok vecera
    Katy a R skontroluj si - že o akú dohodu sa vlastne jedná (lebo píšeš, že máš nejaký odvod pri nemocenskom poist) ???
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.