Zavrieť

Porady

Žiadosť o preradenie na inú prácu

Dobrý deň,
ako postupovať v prípade keď zamestnanca v 12/2014 zrazilo auto v podvečerných hodinách v ČASE PN-ky / trvala od 11/2014/,po vyše roku mi predložil v 01/2016 žiadosť o preradenie na inú prácu s priloženou správou od obvodného lekára,kde jednou vetou lekár uviedol,že nie je spôsobilý doterajšej práce a doporučuje ukončiť PP zo zdrav.dôvodov.Z tohto mi nieje zrejmé akú prácu vlastne môže vykonávať.Stačí k preradeniu vyjadrenie obvodného lekára?Čo v prípade,ak náhradnú prácu odmietne?Som povinná zamestnancovi vyplatiť odstupné aj keď sa mu úraz stal v čase prebiehajúcej PN ???a nemá poškodenie zdravia pri práci?
Naposledy upravil aduša1 : 20.01.16 at 17:02
4 komentárov     zbaliť
misoft Rok? Od 12/2015 do 01/2016? Niečo tu nesedí, alebo si z nás robíš...... našich deväť.....
aduša1 Prepáčte pravdaže rok je 2014,srandu si nerobím.
veronikasad Máte uzatvorenú dohodu s pracovnou zdravotnou službou ?
aduša1 PZS máme v rámci BOZP a Po
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    frzanony je offline (nepripojený) frzanony

    Odpracoval som 40 rokov ako inšpektor v oblasti BOZP ...viac frzanony
    Nie je mi úplne jasné, ako sa spája odstupné s úrazom v čase prebiehajúcej PN-ky. Keď k úrazu došlo počas PN-ky nejde o pracovný úraz. Definícia PÚ je v § 195 odsek 2 Zákonníka práce. Podľa § 6, odsek 1, písm. o/ zákona 124/2006 Z.z. v znení neskorších predpisov, zamestnávateľ v záujme zaistenia bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je povinný zaraďovať zamestnancov na výkon práce so zreteľom na zdravotný stav, najmä na výsledok posúdenia zdravotnej spôsobilosti na prácu, schopnosti, na ich vek ... . Dotazovateľ uvádza „Z tohto mi nie je zrejmé akú prácu vlastne môže vykonávať“, uvádzam, že uvediete prácu, alebo tie práce ktoré zamestnanec má vykonávať a kompetentný lekár sa k tomu vyjadrí, či môže a je, alebo nie je na takúto prácu zdravotne spôsobilý. Ostáva zodpovedať, kto je tým kompetentným lekárom. V skupine 1 a 2 to môže byť i obvodný lekár, v skupine 3 a 4 už to neplatí. Podrobnejšie viď TRETIA HLAVA, OCHRANA ZDRAVIA PRI PRÁCI, § 30 a nasledujúce zákona 355/2007 Z.z. Viem a som si vedomý toho, že viacerí môžu mať výhrady k takémuto stanovisku najmä keď ide o skupinu 1 a 2 , ale pretože poznám myslenie inšpektorov práce v prípade šetrenia závažného pracovného úrazu a vzhľadom na predchádzajúce okolnosti tak uvádzam možnosť ako predísť prípadným problémom.
    kopretinka 20.01.16 16:50 odstránil(a) z Porady

    Žiadosť o preradenie na inú prácu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.