Zavrieť

Porady

zrušenie živnosti

Ak SZČO vedie JU a chce zrusit zivnost, musi napisat sama ziadost o zrusenie a odniest to na zivnost. urad, alebo maju na urade nejake tlacivo? A co ma obsahovať žiadost o zrusenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    anka
    Ak SZČO vedie JU a chce zrusit zivnost, musi napisat sama ziadost o zrusenie a odniest to na zivnost. urad, alebo maju na urade nejake tlacivo? A co ma obsahovať žiadost o zrusenie?

    Treba zájsť na Živnostenský úrad , dajú tlačivo - "Oznámenie o ukončení živnosti " , ktoré vypíšete a uvdiete v ňom dátum ukončenia živnosti .Poplatok za jednu a viac živností je 150 Sk v kolkoch .
    Naposledy upravil Zita5 : 19.06.06 at 06:30

    monici je offline (nepripojený) monici

    monici
    Do par dni by mal zivnostensky urad vystavit "rozhodnutie" - jeho kopiu potom zaniest na danovy urad (socialku, zdravotku...)

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    dobrý deň, rada by som sa opýtala, ak je živnostník kvartálnym platiteľom dph a živnosť zruší v júli, do kedy musí podať DP DPH za 3. Q? aj keď nulové. ďakujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    *agatha*
    dobrý deň, rada by som sa opýtala, ak je živnostník kvartálnym platiteľom dph a živnosť zruší v júli, do kedy musí podať DP DPH za 3. Q? aj keď nulové. ďakujem.
    Zruší živnosť , oznámi to na príslušný daňový úrad a ten ho písomne vyzve ešte pred uplynutím III.Q.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte si pozri §81 Zákona o dani z pridanej hodnoty.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    anka
    Ak SZČO vedie JU a chce zrusit zivnost, musi napisat sama ziadost o zrusenie a odniest to na zivnost. urad, alebo maju na urade nejake tlacivo? A co ma obsahovať žiadost o zrusenie?
    Je na to tlačivo, ktoré môžeš vyplniť aj na mieste

    až teraz som si všimla, že je tam Zvolen...

    monici je offline (nepripojený) monici

    monici
    Zita5
    Zruší živnosť , oznámi to na príslušný daňový úrad a ten ho písomne vyzve ešte pred uplynutím III.Q.
    len by som doplnila, ze si musi zvlast zrusit registracia na dph, zrusenie zivnosti nestaci - musel by vzdy podavat nulove... to sa uz ale viac tyka temy dph...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.