Zavrieť

Porady

Cerpanie volna na hladanie prace

Ako mám zdokladovať zamestnávateľovi skutočnosť,že čerpám zákonné voľno na hľadanie práce? Výpoved mi dal zamestnávateľ z dôvodu rušenia prevádzky.
Naposledy upravil ivka70 : 02.05.16 at 15:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Potvrdením. Platí § 144 2) Prekážku v práci a jej trvanie je zamestnanec povinný zamestnávateľovi preukázať. Príslušné zariadenie je povinné potvrdiť mu doklad o existencii prekážky v práci a o jej trvaní.
    Naposledy upravil Tweety : 02.05.16 at 13:49
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 ake prislusne zariadenie ? co ked si bude hladat pracu poldennym surfovanim a vyberom na internete?
    nikde nie je predpisane ako si ju ma hladat
    Tweety to áno ale § nepustí, to by to surfovanie mohol uznať aj ÚP.
    ivka70 Aky paragraf? Ziadny dokladovanie nedefinuje. A UP do toho neplet, ten nema s tymto volnom nic spolocne. A mimochodom, na UP tiez staci dokladovat odoslanie mailu s prejavenym zaujmom na poziciu.
    Tweety ved sa nečerti, nepletiem ÚP, len som dala prirovnanie, patrí to medzi prekážky v práci
    ivka70 Ked trepes blbosti tak musim
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Cerpanie takehoto volna nedokladujes, zamestnavatela nema co zaujimat kde a ako si hladas pracu.
    Akurat si to volno musis dat dopredu podpisat - tak ako dovolenku co nahradne volno - podla zvykov firmy.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jaspis8 Mne sa tiež zdá absurdné,aby som dokladovala zamestnávateľovi kde a akým spôsobom si hľadám prácu,ked,mi dal výpoveď a nemá pre mň inú vhodnú prácu.Ale čo zákon ??
    ivka70 Zakon ziadne dokladovanie nepredpisuje.
    Len ta musi zamestnavatel uvolnit, lebo mas narok. Je to to iste ako narok na dovolenku - tiez mu nedokladujes, kde si pocas nej bola.
    Tweety Je to prekážka v práci.
    ivka70 A ako si to predstavujes? Peciatka od hocijakeho zamestnavatela postacuje? A nebude este zamestnavatel nahodou podudzovat, od koho moze byt a pd koho nie?
      zbaliť

    Cerpanie volna na hladanie prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.