Zavrieť

Porady

Zádržné - len na preberacom protokole

Dobrý deň,
prosím Vás chcem sa spýtať s.r.o. "A" vykonáva stavebné práce pre inú firmu "B". Do Júna bola neplatcom DPH, od 1.7.2016 je platcom DPH. No chcela by som sa poradiť ohľadom účtovania zádržného. Doteraz to robili tak že firma A vystavila preberací protokol na práce napr. na sumu 1200 - 120 (zádržné) = 1080. Potom tejto firme B vystavila faktúru za práce na sumu 1080 € - ale toto sa mi nezdá správne lebo si myslím či to nemala byť faktúra so zádržným.
Ak to musí byť so zádržným ako sa to potom bude účtovať?
Prosím poraďte mi ako by to malo byť správne som v tomto a podvojnom účtovníctve úplny začiatočník.

Ďakujem veľmi pekne
Naposledy upravil mirka134 : 09.07.16 at 13:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Podľa mňa je to hrubá chyba. Fakturovat sa ma plná suma, aj na protokole plná suma. Klient zaplatí iba časť, a zvyšok po uplynutí doby zadrzneho. Ak nemáš na PP plnu sumu, už ju nikdy nevymozes.
    mirka134 No ja si to tiež myslím, len som si to potrebovala overiť ako to má vlastne fungovať. Ďakujem

    Zádržné - len na preberacom protokole

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.