Zavrieť

Porady

Výpovedná doba a odstupné

Som zamestnaná od 01.05.2002, dala som si výpoveď a výpovedná doba mi končila 31.10.2006. No zamestnávateľ ma nechcel pustiť, tak od 01.11.2006 som uzavrela s tým istým zamestnávateľom novú pracovnú zmluvu a pracujem dodnes. Aká mi patrí výpovedná doba a aké odstupné v prípade,že by som končila teraz pracovný pomer?
Naposledy upravil ivka70 : 15.08.16 at 11:51 Dôvod: oprava roku
4 komentárov     zbaliť
jslancik Nesedia ti roky, a akým spôsobom by si to chcela teraz ukončiť? Najzásažnejšie info ti chýbajú.
Tony1 Opravujem - pracujem od roku 2002. Zmylila som sa. Mala som PP na dobu neurcitu a dala som vypoved. No presvedcili ma a tak som znova uzavrela PP na dobu neurcitu, co trva dodnes. Ale teraz somna rodicovskom a maju nahradu, ktoru si chcu nechat. Tak v 09/2016 mi daju vypoved alebo skoncia dohodou. Neviem presne. Len neviem, ci sa mi berie doba 10 rokov alebo nie pri vypovednej dobe.
ivka70 Preco ste uzatvarali movu zmluvu a nezrusili iba vypoved?
Tony1 Pretože do poslednej chvíle zamestnávateľ tvrdil, že si zoženie náhradu a nezohnal a nakoniec sa mi upresnovala aj pozícia a menila sa mi nápln práce a aj plat, tak rovno spravil novú zmluvu od 01.11.2006.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ste uzavreli novu zmluvu, rata sa trvanie PP od tejto novej zmluvy.
    10 rokov bude odpracovanych az 31.10.2016.

    Ak vypoved kvoli zruseniu prac. miesta dostanes v septembri, mas narok na 3 mesacnu vypovednu dobu (PP trva viac ako 5 rokov). VD bude oktober - december.
    Odstupne sa bude posudzovat ku koncu PP (vtedy uz PP bude trvat viac ako 10 rokov), narok na odstupne vyplatene v decembrovej mzde bude teda vo vyske trojnásobku priemerného mesačného zárobku.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tony1 To že mám nárok na odstupné viem, ale nerušia mi pracovné miesto, len si na neho vybrali inú. Neberie sa to ako nejaké reťazové pracovné pomery a nesčitávajú sa mi odpracované roky?
    ivka70 Take nieco ako retazove PP neexistuje.
    A aj keby, nic by to nezmenilo v naroku na dlzku vypovednej doby ci odstupneho.

    A to ,ze si na tvoje miesto vybrali inu (ktora tam pracuje pocas tvojej RD a nezastupuje ta) v podstate znamena, ze vytvorili 2 miesta a tvojim navratom z RD tvoje miesto musia zrusit.
    Tony1 Ok, ďakujem za odpoveď. No tá pani má práve urobenú pracovnú zmluvu na zastupovanie počas mojej rodičovskej dovolenky. Takže moje pracovné miesto sa neruší, je obsadené ňou. A neviem ako to je potom s tým, že ja končím 19.8. RD a začínam si čerpať 21.8. - 4.9. dovolenku. 5.9. by som mala nastúpiť, ale už ma nechcú, takže to neviem, či mi k 4.9. neskončia PP. A tá pani, keď má PP na zastupovanie počas RD, tak jej sa nekončí PP dňom 19.8., alebo môže robiť aj počas mojej dovolenky a musí sa nejako upravovať zmluva?
    Tony1 Len u nás zamestnávateľ za žiadnu cenu nechce vyplácať odstupné, tak ma núti, aby som prijala "náhradnú" prácu.
    ivka70 Ak jej zamestnavatel zmeni zmluvu zo zastupovania na riadnu zmluvu, bude mat na + mieste 2 osoby. Ak chce len jednu, tak tej druhej zrusi miesto.
    Ak teda jej uz zmluvu nezmenil davnejsie.
    ivka70 Inu pracu musis prijat len v pripade, ze zodpoveda tvojej pracovnej zmluve. Ty nemusis dostat tu istu "stolicku", ale pracu, teda ak to bude o 2 kancelarie dalej ta ista praca, tu odmietnut nemozes (bez toho , aby si prisla o odstupne).
    Ak pojde ale o inu pracu, ktoru v zmluve nemas, tu mozes odmietnut a o naroky zo zrusenia prac. miesta neprides.
    Tony1 Zatiaľ čo viem, tak nezmenil. Ak ale idem za zamestnávateľom, môžem vyrukovať s tým, že mám právo návratu na pôvodné miesto, keď sa to nezrušilo? §157ZP
    Tony1 Mám prácu ako účtovníčka a ponúka mi miesto obchodného zástupcu, alebo obchodného riaditeľa. Nepovedala by som, že toto je adekvátna práca.
    ivka70 Ty musis pisomne mesiac pred nastupom do zamestnania, oznamit zamestnavatelovi, ze nastupis od prace v den xx.xx.xxxx.
    V tomto pisomnom oznameni mozes napisat, ze podla daneho paragrafu mas narok na svoje povodne miesto.
    A to mu odovzdaj.
    Obchodny zastupca nie je pozicia adekvatna pracovnej zmluve uctovnicky, taku pracu mozes odmietnut a nebude to mat vplyv na narok na odstupne pri vypovedi danej zamestnavatleom.
    Tony1 Dakujem pekne, už som oznámila písomne nástup akurát na mna vyrukovala s tou náhradnou prácou, lebo na pôvodné miesto ma nechce vrátiť.
      zbaliť

    07milan je offline (nepripojený) 07milan

    07milan
    Ak si dala výpoveď,nemáš nárok na odstupné!
    Tony1 Práveže som nedala, čakám z firmy.

    Výpovedná doba a odstupné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.