Zavrieť

Porady

Predĺžená dovolenka alebo absolvovanie kurzu cez úrad práce...

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu, som momentálne nezamestnaná, robotu si aktívne hľadám, žiaľ neúspešne, v bývalej práci som musela dať výpoveď, nakoľko mi netolerovali častú chorobu dieťaťa (3,5 r.). Nemám k nemu opateru, takže som nútená byť doma a pri zúčastnení sa nejakého konkurzu samozrejme prvá otázka je máte dieťa? Koľko má rokov? A následná odpoveď znie, vybrali sme niekoho iného. Na podnet detského lekára idem požiadať o predĺženie rodičovskej dovolenky, ale zároveň som sa dočítala, že je možnosť cez ÚPSVaR absolvovať kurz pedikúry, ktorý by mi preplatili a tak by som mohla pracovať z domu. Moja otázka znie, že v prípade, že by mi schválili preplatenie kurzu cez REPAS a následne by mi schválili predlženie rodičovskej dovolenky, mohla by som byť súčasne na rodičovskej aj absolvovať zároven aj kurz, ktorý trvá 3 mesiace, s tým, že by som nemusela vrátiť peniaze ÚPSVaR. Nakoľko ak mám dobré info, popri predlženej materskej dovolenke môžem pracovať a kedže nemám prácu, tak som nezamestnaná a tým pádom by som mohla využiť preplatenie kurzu? Či zle uvažujem? Poradte prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Predĺžená dovolenka alebo absolvovanie kurzu cez úrad práce...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.