Zavrieť

Porady

Ma zamestnankyna narok na odstupne, ked chce rozviazat PP kvoli zdravotnym problemom?

Paragraf 76 , odst 2 - hovrí o DOHODE a v tom pripade narok na odstupne ma. Ale pokial by sme jej povedali, ze kedze dava VYPOVED, v ktorej bude uvedeny dovod "zdravotne problemy a neschopnost pracovat na danej pozicii" /inu pracu jej nevieme ponuknut/ - moja otazka - kde v ZP sa jasne pise, ze pri "podani vypovedi zo strany zamestnanca zo zdravotnych dovodov, ma clovek narok na ODSTUPNE?"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    ak to súvisí s Tvojou ďalšou otázkou a to výpoveďou v skúšobnej dobe tak nie , Nárok na odstupné nie je.


    po doplnení - povedať že mám zdravotné dôvody nestačí - ak máte PZS poslať pani na vyšetrenie, ak nie tak musí doniesť posudok od lekára o nespôsobilosti na výkon danej práce.
    Naposledy upravil willma : 26.01.17 at 09:07

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak ide o ten istý prípad, čo inde uvádzaš. nie je to výpoveď ale skončenie PP v SD,. Na takéto skončenie sa §76 nevzťahuje.
    kudal Je to iny pripad. ta pani u nas robi x rokov.
    Tweety ak dáva sama výpoveď, nárok na odstupné nevzniká, iba v prípade okamžitého skončenia PP zo zdravotných dôvodov podľa §69, by mala nárok na náhradu mzdy

    Ma zamestnankyna narok na odstupne, ked chce rozviazat PP kvoli zdravotnym problemom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.