Zavrieť

Porady

Dovolenka

Ahojte, už sa tu popísalo mnoho o dovolenke, ale nejak som sa v tom zamotala a neviem čo ďalej, mám zamestnanca od 1.7.2006 na dobu neurčitú, má 57 rokov. Aký nárok má on na dovolenku, a mohol by ju čerpať už v auguste?(za predpokladu, že u nás bude pracovať do konca roka). Dík.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Vychádza to, že by mal mať nárok na 12,5 dňa dovolenky. Za predpokladu, že bude u vás pracovať do konca roka, môže si čerpať dovolenku už v auguste.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Katarína STR
    Vychádza to, že by mal mať nárok na 12,5 dňa dovolenky. Za predpokladu, že bude u vás pracovať do konca roka, môže si čerpať dovolenku už v auguste.
    Súhlasím, ak vydokladuje, že má odpracovaných 15 rokov. Ak zamestnanec chce dlhšiu výmeru dovolenky (25 dní) je povinný odpracované roky vydokladovať najneskôr do konca tohto roka - §103 ZP. Ak nevydokladuje, nárok na tento rok bude mať 10 dní.

    Majula je offline (nepripojený) Majula

    Majula
    Ďakujem za odpovede. Aj ja som to tak vedela, len neviem odkiaľ ten môj zamestnanec nabral, že mu patrí 30 dní dovolenky.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Majula
    Ďakujem za odpovede. Aj ja som to tak vedela, len neviem odkiaľ ten môj zamestnanec nabral, že mu patrí 30 dní dovolenky.
    Základná výmera dovolenky za kalendárny rok je 4 týždne. Po odpracovaní 15 rokov po 18. roku veku je nárok na zvýšenú 5 týždňovú dovolenku. Hovorí o tom § 103 ZP.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Majula
    Ďakujem za odpovede. Aj ja som to tak vedela, len neviem odkiaľ ten môj zamestnanec nabral, že mu patrí 30 dní dovolenky.
    Možno u niektorého predošlého zamestnávateľa mali dodatkovú dovolenku 5 dní, potom tam mal predtým asi 25+5 dní a myslel si, že to platí u každého zamestnávateľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.