Zavrieť

Porady

Neosvedčenie sa v skúšobnej dobe

Dobrý deň.
V roku 2009 som sa stal obeťou podvodu, kde bolo viac poškodených. Spôsobená škoda voči mne bola 1260 eur. Páchateľ bol v roku 2010 právoplatne podmienečne odsúdený a bola mu uložená povinnosť nahradiť škodu. V roku 2011 bolo voči nemu začaté exekučné konanie na vymáhanie škôd. Po tom ako mu prišli na ďalšie prečiny, tak po následných súdnych procesoch mu bol v 12/2012 uložený súhrnný trest vo výmere 3 rokov s odkladom 42 mesiacov. Uložila sa mu povinnosť nahradiť v skúšobnej dobe spôsobenú škodu podľa § 51 ods. 2, ods. 3, ods. 4 písm c) Tr. zák. Podmienka vypršala koncom roka 2016, ale k náhrade škody nedošlo. Je možné nejako napadnúť, že odsúdený nesplnil povinnosť uloženú v rozsudku? V rámci exekúcie som dostal jednu splátku vo výške cca 150 eur už ani nepamätám kedy.
Ďakujem
Naposledy upravil gazza215 : 10.03.17 at 18:11 Dôvod: ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nie.

    Dotyčný bol odsúdený a nemôže byť súdený za ten istý čin znova.
    Všetko je len otázkou času a šikovnosti exekútora.
    gazza215 Som zmierený s tým, že peniaze už nedostanem. Dostal len podmienku s tým, aby mohol splatiť dlhy. Keďže však neplatí, či je možné, aby išiel za to sedieť natvrdo.

    Neosvedčenie sa v skúšobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.