Zavrieť

Porady

Danove priznanie FO

Zdravim Vas

Mam dotaz ohladom vyplnenia danoveho priznania pre rok 2016. Od januara 2016 som bol nezamestnany, v marci 2016 som si otvoril zivnost a zacal podnikat. V Auguste 2016 som sa zamestnal (nie na zivnost), zivnost som mal stale otvorenu. V zivnosti som vykazal stratu za rok 2016, a mam par otazok.

1. Kedze som bol zivnostnik aj zamestnanec, vyplnujem danove priznanie typu A aj danove priznanie typu B ?
2. Kedze som vykazal v podnikani stratu je nutne i vtedy podavat danove priznanie ?
3. Pocas zivnosti som platil preddavky na zdravotne poistenie niekolko mesiacov az do doby ked som sa zamestnal a zdravotnu za mna odvazdal zamestnanec... mam toto niekde zohladnit?

Za kazdu radu vopred dakujem.
kn-alka určite si nerob daňové priznanie sám - vôbec tomu nerozumieš

podľa tvojich otázok si si ani DP neotvoril, ani poučenie neprečítal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1. DP B
    2. Je nutné podať DP
    3. Áno uvedieš

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. B, kedze vykazujes stratu z podnikania
    2. musis, prave kvoli tej strate
    3. aj v DP, aj pocitaj s doplatkom ,ktory ti posle zdravotna poistovna po rocnom zuctovani ZP.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    DP sa robí za predchádzajúci kalendárny rok vždy zo VŠETKÝCH zdaniteľných (celosvetových) príjmov.
    treba si pozrieť DP - v tvojom prípade typ B - dobre prečítať (ak bude treba, tak viackrát) poučenie na vyplnenie DP - je to tam podrobne rozpísané, že čo a ako? - ak dodržíš presný postup, určite zvládneš. tam máš aj, že aké prílohy treba - napr potvrdenie od zamestnávateľa...
    ak sa ti nechce - nájdi si nejakú učtovníčku.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Každý človek podáva len jedno DP
    A-čko je pre príjmy len zo zamestnania
    B-čko je pre všetky príjmy (aj zo zamestnania)

    1. podávaš B-čko - tam máš aj kolonku na príjmy zo zamestnania
    2. práve preto, že vykazuješ stratu z podnikania, MUSÍŠ podať DP typ B, kde uvedieš príjmy zo zamestnania + zo živnosti (stratu)
    3. preddavky na ZP zo zamestnania máš v potvrdení, tie uvádzaš v DP podľa potvrdenia (§5) , preddavky na ZP zo živnosti uvádzaš v "inom" riadku - §6

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    podávaš DP typ B. a prosím, oslov šikovnú účtovníčku, nech ti DP za odmenu spracuje.
    Naposledy upravil mzdarka renca : 27.03.17 at 10:10 Dôvod: preklep

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.