Zavrieť

Porady

odpočet DPH

Dobrý večer,
prosím o radu všetkých skúsených poraďákov. Robém PÚ pre s.r.o. a je mesačný DPH. Teraz mi doniesli doklady, kde je uvedené, že v 6. mesiaci zaplatili z účtu úhrady, ktoré mali byť zrealizované v marci - máji (majú ich vykonávať zrejme každý mesiac podľa splátkového kalendára, o ktorom o.i. nič neviem, lebo v tej firme interne nepracujem). Poraďte, či môžem odpočítať DPH v 6 mesiaci, aj keď zrejme podľa splátkového kalendára to malo byť v marci až máji.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nezaleží už na tom, kedy boli zrealizované úhrady. Dôležité bolo mať splátkový kalendár a mesačne podľa neho účtovať predpis a v rmci toho aj prípadné odpočítanie DPH.
    Takže odporúčam podať dodatočné DP k DPH.

    daska64 je offline (nepripojený) daska64

    daska64
    Ďakujem za radu, myslela som si , že by to asi malo byť tak ako ste mi poradili. Ale ešte ma napadá, že či je možné, že tie doklady dám jednoducho bez nároku na odpočet DPH? Ide cca o sumu DPH = 2000.- Sk.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    daska64
    Ďakujem za radu, myslela som si , že by to asi malo byť tak ako ste mi poradili. Ale ešte ma napadá, že či je možné, že tie doklady dám jednoducho bez nároku na odpočet DPH? Ide cca o sumu DPH = 2000.- Sk.
    ked si neodpočítaš DPH, lebo sa rozhodneš nepodať dod. DP k DPH, tak tú DPH daj do nákladov ale ako pripočitateľnú položku.

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    KEJKA
    ked si neodpočítaš DPH, lebo sa rozhodneš nepodať dod. DP k DPH, tak tú DPH daj do nákladov ale ako pripočitateľnú položku.
    nerozumiem dobre co je pripocitatelne polozka. To sa tyka PU?
    ja robim v JU. Ak si dam neuplatnenu DPH do prevadzkovej rezie, riesim este nieco okrem toho?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    kattka.c
    nerozumiem dobre co je pripocitatelne polozka. To sa tyka PU?
    ja robim v JU. Ak si dam neuplatnenu DPH do prevadzkovej rezie, riesim este nieco okrem toho?
    V JÚ zaúčtuješ neuplatnenú DPH ako výdavok neovplyvňujúci základ dane -ostatné.

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    ano mas pravdu - VNZD,
    ale moja otazka bola na tu pripocitatelnu polozku... JU sa to netyka?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    kattka.c
    ano mas pravdu - VNZD,
    ale moja otazka bola na tu pripocitatelnu polozku... JU sa to netyka?
    Nie, netýka.

    kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

    kattka.c
    vlastne ak to dam do VNZD, tak mi to neovplyvni zaklda dane a tym padom je to OK. V PU ked to dam do nakladov, znizi mi to zaklad dane a preto ho musim naspat zvysit - preto je pripocitatelna polozka? Chapem to dobre?
    Naposledy upravil kattka.c : 16.07.06 at 19:19

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.