Zavrieť

Porady

oneskorené podanie daň. prizania DPH

Zdravím všetkých,
sme združenie dvoch FO. Platcami DPH sme sa stali 4.Q.2004. Na DÚ nám dali info, že DPH má viesť a vykazovať účastník združenia poverený viesť účtovníctvo. Nepovedali nám však, že ten druhý má podávať nulové výkazy DPH a ja som to prehliadla. Takže nám naparili za 6 zdaňovacích období 12 000,- Sk. Poradili nám žiadosť o úľavu, nakoľko odvolanie je vraj bezpredmetné, keďže nejde o procesno-právnu chybu. Na každú žiadosť musí ísť 500-korunový kolok, t.j. spolu 3 000,-Sk. Prosím neviete podľa akého zákona musím napísať 6 žiadostí na každé rozhodnutie zvlášť? Nestačí napísať jednu žiadosť o úľavu, jeden 500-korunový kolok? Zdá sa mi priveľa platiť za nepodanie nulových výkazov. Za každú radu a konzultáciu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarah je offline (nepripojený) Sarah

    Sarah
    Prosím, dnes to musíme poslať, vie mi niekto povedať, či každá žiadosť musí byť zvlášť? Ďakujem.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Sarah
    Prosím, dnes to musíme poslať, vie mi niekto povedať, či každá žiadosť musí byť zvlášť? Ďakujem.
    Podľa toho ako vám bolo doručené rozhodnutie o pokute, spolu, alebo každý mesiac zvláš na tlačive.

    Sarah je offline (nepripojený) Sarah

    Sarah
    Ďakujem, myslela som si, ale stále som trošku dúfala, že by sa dalo ušetriť 2 500,- Sk. Ešte raz pekne ďakujem.

    zuzanavo je offline (nepripojený) zuzanavo

    zuzanavo
    Volala som na danový úrad kvôli potvrdeniu toho 500 korunového poplatku. Povedali mi , že odvolanie proti vyrubeniu sankčného úroku sa podáva bez kolku. Vie mi to niekto potvrdiť. Aby som nedopadla tak, že podám odvolanie bez kolku, v domnení, že je všetko v poriadku nezaplatím úrok - kvôli odkladnému účinku odvolania, no a neskôr mi oznámia, že odvolanie nie je platné kvôli tým kolkom a tým pádom nebude dodržaná ani 15 - dňová lehota na zaplatenie.

    oneskorené podanie daň. prizania DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.