Zavrieť

Porady

prenajom auta s DPH????

JA len velmi strucne, prenajom auta patriaceho firme na SK firme v CZ, ma byt DPH? Ja myslim, ze ano, lebo sluzba je poskytnuta na SK a kde ta firma s nim beha je asi nepodstatne...Mylim sa, opravte ma....Diky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    adrina
    JA len velmi strucne, prenajom auta patriaceho firme na SK firme v CZ, ma byt DPH? Ja myslim, ze ano, lebo sluzba je poskytnuta na SK a kde ta firma s nim beha je asi nepodstatne...Mylim sa, opravte ma....Diky.
    §15
    (8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú

    a) reklamné služby,
    b) poradenské, inžinierske, technické, právne, účtovné, audítorské, prekladateľské, tlmočnícke a iné podobné služby vrátane služieb spracovania údajov a poskytovania informácií,
    c) bankové, finančné, poisťovacie a zaisťovacie služby s výnimkou nájmu bezpečnostných schránok,
    d) prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv,
    e) pridelenie zamestnancov,
    f) nájom hnuteľného hmotného majetku s výnimkou nájmu dopravných prostriedkov, železničných vagónov a vozňov, prívesov a návesov
    g) telekomunikačné služby,
    h) služby rozhlasového vysielania a televízneho vysielania,
    i) elektronicky dodávané služby,
    j) prenos emisných kvót pre skleníkové plyny,
    k) poskytnutie prístupu a prepravy alebo prenosu cez rozvodné systémy zemného plynu a elektriny a dodanie ostatných priamo súvisiacich služieb.

    Ak si k tomu pozriete aj odsek 7, vyplynie povinnosť fakt. s DPH. Ale nie z dôvodu, že služba bola poskytnutá na SK.

    BOBY je offline (nepripojený) BOBY

    BOBY
    adrina
    JA len velmi strucne, prenajom auta patriaceho firme na SK firme v CZ, ma byt DPH? Ja myslim, ze ano, lebo sluzba je poskytnuta na SK a kde ta firma s nim beha je asi nepodstatne...Mylim sa, opravte ma....Diky.
    S DPH určite, mám overené

    prenajom auta s DPH????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.