Zavrieť

Porady

Faktúra zo zahraničia CZ

katka :-)
Zdravím Vás, mám pár otázok k dph.poprvý krát som sa stým stretla a mám s toho materialu čo som prečítala nejaký mišung.
Došla mi fa z čiech za služby (rekl.stranka na webe), fa bola bez dph.táto firma má české DIČ a DIČ stále provozny Slovensko.
a co teraz ako a čo mám zaučtovať a aká su všetky moje povinnosti?
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
kacena26
Zdravím Vás, mám pár otázok k dph.poprvý krát som sa stým stretla a mám s toho materialu čo som prečítala nejaký mišung.
Došla mi fa z čiech za služby (rekl.stranka na webe), fa bola bez dph.táto firma má české DIČ a DIČ stále provozny Slovensko.
a co teraz ako a čo mám zaučtovať a aká su všetky moje povinnosti?
Nie som si istý, ale keď majú pridelené DIČ na Slovensku ( stála provozovna Slovensko), neposudzuje sa to ako nákup služieb od tuzemského dodávateľa - neplatcu DPH ?
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
Dakujem za odpovede...
ale ja som si nemí istá ci mám dadaniť alebo to brat ako službu bez DPH.
Naposledy upravil kacena26 : 24.07.06 at 08:48
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
volala som do tej firmi a ony povedali že, nemaju pridelené na slovensku DIČ.a treba to dodaniť. a ako mám postrupovať teraz?
Fa mi prisla 21.7.06 je v Sk, mám teraz nieco oznámyť DU, a ako to bude vypadat dan.priznamím DPH za júl?
zaučtujem 11 500,- 518 AE/321
a potom zdenenie 2.185,- 343 AE / 343 AE cez ID?
ale ako nad tým rozmýslam v prij.fa musím mat fa na sumu 11.500,- bez dph v tej sume ju aj uhradim a ako sa mi dostane DPH do daňových dokladov? účtujem v MPR DOS.
Naposledy upravil kacena26 : 24.07.06 at 09:36
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
Už som na nejaké otazky našla odpoved ale stale nevem čo to bude robiť s programom v ktorom účtujem.ako tú dan z tej fa dostať do dan.dokladov?
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Ahojte poradaci, tento problém mám aj ja, ale ja účtujem JU, MRP DOS. Platca dph dostal fa z čiech na sumu 2855CZK, je to suma bez dph, avšak je to rovno prepočítané sa SKK - 3732.
Jedna známa mi však poradila, že to aj tak mám prepočítať k aktuálnemu dátumu kurzom NBS - hľadala som, je to 1.337, čiže je to 3 817 SK, nie ako vyšlo im - 3732.
A teraz neviem ako mám fa nahodiť, či ta mám účtovať ten kurzový rozdiel, alebo čo s tým. Inak tovar bol zaslaný na dobierku, hneď aj zaplatený v tej sume, ktorú vypočítali češi - 3732.
Prosím poraďte.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Použijete kurz z fa. pre účtovníctvo, kurz NBS pre samozdanenie.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Musí sa to prepočítavať aj v jednoduchom účtovníctve, či tam stačí nahodť kurz 1:1, čiže Fa nahodím s tou sumou, ktorú vypočítali oni?
Ď.
0 0
Lucka F. Lucka F.

Lucka F. je offline (nepripojený) Lucka F.

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Sme s.r.o., platiteľ DPH, kúpili sme kvety do firmy v Rakúsku. 10% MWSt...mám nárok na odpočet DPH? Ak nie, uvádza sa tento náklad v priznaní k DPH na nejakom riadku? Dakujem...
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Ahojte, mam jednu otazku ohladom faktur z cz. Ja som szco, neplatca dph a objednala som si z CZ notebook. Tato firma je platca dph s icdph: CZ.....
Tento NT mi fakturovali v prepocte na skk v sume 29.515,- základ
5.608,- DPH
35.123,- Celkom
Chcela som sa spytat, ci je spravne, ze je tato faktura s dph?
A este ja berem do uvahy sumu tohto tovaru 35.123,-, cize do nakladov si mozem dat len cast - odpis?
Dakujem.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

benka
Použijete kurz z fa. pre účtovníctvo, kurz NBS pre samozdanenie.
Nemal by byt ten isty kurz aj pre samozdanenie?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
eop
Ahojte, mam jednu otazku ohladom faktur z cz. Ja som szco, neplatca dph a objednala som si z CZ notebook. Tato firma je platca dph s icdph: CZ.....
Tento NT mi fakturovali v prepocte na skk v sume 29.515,- základ
5.608,- DPH
35.123,- Celkom
Chcela som sa spytat, ci je spravne, ze je tato faktura s dph?
A este ja berem do uvahy sumu tohto tovaru 35.123,-, cize do nakladov si mozem dat len cast - odpis?
Dakujem.
Nakoľko ste neplátcom DPH je postup uplatnený českým partnerom správny.
Do nákladov si tento N-book uplatníte prostredníctvom odpisov.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
eop
Nemal by byt ten isty kurz aj pre samozdanenie?
Pre účto - dátum vzniku účt. prípadu

Pre samozd.:
1) Ak sa požaduje platba pri dodaní tovaru, dodaní služby alebo nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu v cudzej mene, prepočíta sa na účely určenia základu dane na slovenskú menu kurzom vyhláseným v kurzovom lístku Národnej banky Slovenska platným v deň vzniku daňovej povinnosti. Osoba povinná platiť daň môže používať na prepočet cudzej meny na slovenskú menu kurz platný podľa colných predpisov v deň vzniku daňovej povinnosti; rozhodnutie používať kurz platný podľa colných predpisov sa musí písomne oznámiť daňovému úradu pred jeho prvým použitím a je záväzné počas celého kalendárneho roka. Pri oprave základu dane podľa § 25 sa použije kurz, ktorý sa použil pri vzniku daňovej povinnosti.

0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Lucka F.
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Sme s.r.o., platiteľ DPH, kúpili sme kvety do firmy v Rakúsku. 10% MWSt...mám nárok na odpočet DPH? Ak nie, uvádza sa tento náklad v priznaní k DPH na nejakom riadku? Dakujem...
Keďže uvedená daň bola odvedená do rakúskeho štát. rozpočtu, na slovensku nemáte nárok na jej odpočet.
V priznaní DPH to neuvádzate v žiadnom riadku.
0 0
Lucka F. Lucka F.

Lucka F. je offline (nepripojený) Lucka F.

dakujem...pekny den prajem...)
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

benka
Pre účto - dátum vzniku účt. prípadu

Pre samozd.:
1) Ak sa požaduje platba pri dodaní tovaru, dodaní služby alebo nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu v cudzej mene, prepočíta sa na účely určenia základu dane na slovenskú menu kurzom vyhláseným v kurzovom lístku Národnej banky Slovenska platným v deň vzniku daňovej povinnosti. Osoba povinná platiť daň môže používať na prepočet cudzej meny na slovenskú menu kurz platný podľa colných predpisov v deň vzniku daňovej povinnosti; rozhodnutie používať kurz platný podľa colných predpisov sa musí písomne oznámiť daňovému úradu pred jeho prvým použitím a je záväzné počas celého kalendárneho roka. Pri oprave základu dane podľa § 25 sa použije kurz, ktorý sa použil pri vzniku daňovej povinnosti.
Prepáč, ale ja mam z toho mišung.
Ked som platca dph, dostanem fa napr.z CZ od platcu. Ten mi dá na fa celkovú sumu 1.000 czk a má ju prepočítanú zároveň na Skk napr.1346,-Skk (kurz 1,346). Dátum dodania je 25.7.2006, co je v NBS kurz 1,35)
Ja tu fa nahodím na 518/321 v sume 1346,- Sk (kurzom 1,346)?
a samozdanenie dám kurzom 1,35??? Vobec tomu nerozumiem.
Môžem ťa poprosiť o vysvetlenie na tomto príklade? Ďakujem moc.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
eop
Prepáč, ale ja mam z toho mišung.
Ked som platca dph, dostanem fa napr.z CZ od platcu. Ten mi dá na fa celkovú sumu 1.000 czk a má ju prepočítanú zároveň na Skk napr.1346,-Skk (kurz 1,346). Dátum dodania je 25.7.2006, co je v NBS kurz 1,35)
Ja tu fa nahodím na 518/321 v sume 1346,- Sk (kurzom 1,346)?
a samozdanenie dám kurzom 1,35??? Vobec tomu nerozumiem.
Môžem ťa poprosiť o vysvetlenie na tomto príklade? Ďakujem moc.
Dostaneš Fa za čo ? Službu , tovar .............. Okrem datumu dodania potrebuješ dátum vystavenia fa, datum, kedy ti došla fa .......... veľa možností, konkretizuj.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

benka
Dostaneš Fa za čo ? Službu , tovar .............. Okrem datumu dodania potrebuješ dátum vystavenia fa, datum, kedy ti došla fa .......... veľa možností, konkretizuj.
Ok, práve som mimo firmu, tak potom napíšem konkrétne, aké sú tam info.
Ale aj tak dik
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Dobrý deň.
Potrebujem si potvrdiť či myslím dobre. Dostali sme fa CZ za materiál v sume
3 720,- na fa je aj poštovné v sume 150,- Sk. Fa je vystavená SK. Samozdaním len 3 720,- teda len za materiál. Poštovné je tu oslob. od DPH podľa par. 28. Ďakujem vopred za všetky odpovede.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Antonia1
Dobrý deň.
Potrebujem si potvrdiť či myslím dobre. Dostali sme fa CZ za materiál v sume
3 720,- na fa je aj poštovné v sume 150,- Sk. Fa je vystavená SK. Samozdaním len 3 720,- teda len za materiál. Poštovné je tu oslob. od DPH podľa par. 28. Ďakujem vopred za všetky odpovede.
Podľa mňa bude základom dane pri samozdanení 3720+150, teda cena vrátane poštovného.

§ 22
Základ dane pri dodaní
tovaru a služby
(1) Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu, ktorú dodávateľ prijal alebo má prijať od príjemcu plnenia alebo inej osoby za dodanie tovaru alebo služby, zníženú o daň. Do základu dane sa zahŕňa aj dotácia alebo príspevok, ktorý je priamo spojený s cenou tovaru alebo služby dodávateľ prijal alebo má prijať k cene tovaru alebo služby.
(2) Do základu dane podľa odseku 1 sa zahŕňajú aj
a) iné dane, clá a poplatky vzťahujúce sa na tovar alebo službu,
b) súvisiace náklady (výdavky), ako napríklad provízia, náklady na balenie, náklady na prepravu a náklady poistenia požadované dodávateľom od kupujúceho alebo zákazníka.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

Mam fakturu z ČR za sprostredkovanie predaja, faktúra je vystavená s DPH.
Chápem, že služba / sprostredkovanie/ prebehlo v ČR a preto krajina zdanenia je ČR.Mne vchádza DPH do daňových nákladov / tak mi bolo v rámci inej otázky povedané na DÚ /. Treba mi zvlášť zmluvu na sprostredkovanie, alebo stačí faktúra?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať