Zavrieť

Porady

Faktúra zo zahraničia CZ

katka :-)
Zdravím Vás, mám pár otázok k dph.poprvý krát som sa stým stretla a mám s toho materialu čo som prečítala nejaký mišung.
Došla mi fa z čiech za služby (rekl.stranka na webe), fa bola bez dph.táto firma má české DIČ a DIČ stále provozny Slovensko.
a co teraz ako a čo mám zaučtovať a aká su všetky moje povinnosti?
Usporiadat
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ďakujem pekne za odpovede - priznám sa, že môj konateľ si objednal materiál - nič sa ma nepýtal a teraz vidím, že zaplatil zbytočne cca 2.500,-Českých korún - tak sa snažím zachrániť, čo sa dá.
Faktúru sme už uhradili, ak nám vystavia dobropis a novú faktúru,...vrátia nám rozdiel - stálo to za to!
/že by som z toho aj ja niečo mala?/neverím/- asi som prehnane lojálna.
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Dobrý deň,
ja by som sa chcela opýtať ako to je keď kupujem tovar /som neplatca DPH/od českeho predajcu ktorý je platcom DPH. Dohodli sme sa na vyplateni do predu na jeho účet v EURACH. S tovarom mi došla faktúra bez DPH v českých korunách. Čo teraz?
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Nevie mi niekto poradiť?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
mango28 Pozri príspevok
Dobrý deň,
ja by som sa chcela opýtať ako to je keď kupujem tovar /som neplatca DPH/od českeho predajcu ktorý je platcom DPH. Dohodli sme sa na vyplateni do predu na jeho účet v EURACH. S tovarom mi došla faktúra bez DPH v českých korunách. Čo teraz?
Nič.
0 0
mango28 mango28

mango28 je offline (nepripojený) mango28

Ďakujem za odpoveď.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Dobrý deň,
firma SK, platiteľ DPH si nechá v ČR tiež u platiteľa vymeniť pneumatiky na osobných autách, prípadne im vykonajú aj nejaké iné servisné služby. Ako má byť vystavená faktúra -s alebo bez DPH? Nejak sa neviem z toho vymotať. Dík za odpoveď.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
Leila2006 Pozri príspevok
Dobrý deň,
firma SK, platiteľ DPH si nechá v ČR tiež u platiteľa vymeniť pneumatiky na osobných autách, prípadne im vykonajú aj nejaké iné servisné služby. Ako má byť vystavená faktúra -s alebo bez DPH? Nejak sa neviem z toho vymotať. Dík za odpoveď.

Posúvam. jedná - nejedná sa o §16/7?
0 0
evin evin

evin je offline (nepripojený) evin

Dobrý deň,
dostali sme fa z Poľska za reklamu našej firmy na poľskom portali bez dane. Musím to samozdaniť? Sme platitelia DPH. Ďakujem za odpoveď.
0 0
peba peba

peba je offline (nepripojený) peba

Potrebujem poradit:
Dostal som FA z Ceska v EUR bez DPH za sluzbu, ktoru dalej ponukam v Maďarsku.
Kto ma zaplatit DPH?
Ja mam zaplatit z Ceskej faktury DPH?
A madarskej firme ktora je platcom DPH vystavim fakturu bez DPH a oni zaplatia DPH v madarsku?
A madarskej firme ktora nie je platcom DPH vystavim fakturu s DPH a odvediem dan?

Uctujem v JU.
0 0
peba peba

peba je offline (nepripojený) peba

Vie mi niekto poradit? Dakujem.
0 0
peba peba

peba je offline (nepripojený) peba

Ako zaúčtujem v JU úhradu za službu zahraničnej firme ak:

-platba z môjho účtu odišla 25.10.2010
-platba firme dorazila 27.10.2010
-faktúru vystavili s dátumom 31.10.2010

(Preddavkovú faktúru nemám - neposlali)



Poprosím o postup účtovania????
Vopred ďakujem.
0 0
simka999 simka999

simka999 je offline (nepripojený) simka999

Dobrý deň
dnes sme v ČR kúpili súčiastku na auto. Česká firma vystavila "daňový doklad za hotové" kde uviedla aj DPH. Na doklade je uvedené IČ DPH českej firmy aj našej firmy a poznámka - jedná se o plnení osvobozené od dane dle §64 zák. 235/2004. zboží je určeno pro využití v SR. Kupujúci odvede DPH svému správci daně. Chcem sa spýtať či je tento doklad správne vystavený. Nemal byť tento doklad bez DPH?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

simka999 Pozri príspevok
Dobrý deň
dnes sme v ČR kúpili súčiastku na auto. Česká firma vystavila "daňový doklad za hotové" kde uviedla aj DPH. Na doklade je uvedené IČ DPH českej firmy aj našej firmy a poznámka - jedná se o plnení osvobozené od dane dle §64 zák. 235/2004. zboží je určeno pro využití v SR. Kupujúci odvede DPH svému správci daně. Chcem sa spýtať či je tento doklad správne vystavený. Nemal byť tento doklad bez DPH?
Nechápem prečo to vystavili s DPH, podľa mňa sa pomýlili a tento doklad mal byť vystavený bez DPH, prikladám výklad k DPH z ČR

Jak je to s vývozem při vývozu v rámci EU?
Tuto problematiku upravuje Zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty , Hlava 2, zvláště § 64. Na straně vývozce v ČR (nebo dodavatele zboží) předpokládáme plátce DPH, který dodává osobě v jiném členském státě. Potom dochází ke 2 situacím:

1.Dodání zboží osobě, která je registrovaná k DPH v jiném členském státě
Jedná se o osvobozené plnění s nárokem na odpočet DPH (§64 zákona o DPH). Český plátce tak bude dodávat zboží za ceny bez daně a tato dodání deklaruje ve svém daňovém přiznání k DPH jako dodání zboží do jiného členského státu. Pořizovatel zboží, který je osobou registrovanou k DPH v jiném členském statě, je pak povinen toto zboží řádně přiznat a zdanit ve svém státu v rámci podávaného přiznání k DPH.
0 0
simka999 simka999

simka999 je offline (nepripojený) simka999

nepomýlili sa s kolegom sa o tom naťahovali pol hodiny.
Všetko je zaplatené. Zaplatenie nemôžem podmieniť opravou dokladu. Nedonútim ich k oprave dokladu. Čo máme teraz urobiť?
0 0
janulka001 janulka001

janulka001 je offline (nepripojený) janulka001

Dobry den, prosim Vas, v decembri som nakupila od ceskeho dodavatela diare v cene 34,02 EUR. Ked som to nahodila do SW ako nadobudnutie tovaru, v danovom priznani k DPH mi to nezobrazilo a vsimla som si to az teraz. Viete mi prosim, poradit ci musim podat opravne danove priznanie alebo do nejakej sumy ho nemusim podat? Velmi pekne dakujem za informaciu a prajem vsetkym pekny den.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Prosím Vás o radu :
Objednali sme si /platca DPH /u českej firmy /platca DPH/ súčiastku. Súčiastka bola dodaná kuriérom. Faktúra od dodavateľa bola vystavená v Kč ale platba kuriérovi bola v eurách. Ako mám zaúćtovať v JÚ túto operáciu?
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ninna Pozri príspevok
Prosím Vás o radu :
Objednali sme si /platca DPH /u českej firmy /platca DPH/ súčiastku. Súčiastka bola dodaná kuriérom. Faktúra od dodavateľa bola vystavená v Kč ale platba kuriérovi bola v eurách. Ako mám zaúćtovať v JÚ túto operáciu?
posúvam...
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Dobry den,
prva krat mam fakturu z Čiech v českych korunach zaplatenu na pošte dobierkou v eurach.Faktura za tovar, vratane postovneho je na 1544 Kč .Faktura bola vystavena 07.09.2012. Tovar bol zaplateny na dobierku dna 14.09.2012 sumou 70,33 € . Podnikatel uctuje v JU,štvrťročný platca DPH. Do uctovnictva mam nahrat fakturu v hodnote 70,33 € a tuto sumu treba aj samozdanit ? Nerozumiem ako vypocitali tu sumu ?

Dakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

emily 2 Pozri príspevok
Dobry den,
prva krat mam fakturu z Čiech v českych korunach zaplatenu na pošte dobierkou v eurach.Faktura za tovar, vratane postovneho je na 1544 Kč .Faktura bola vystavena 07.09.2012. Tovar bol zaplateny na dobierku dna 14.09.2012 sumou 70,33 € . Podnikatel uctuje v JU,štvrťročný platca DPH. Do uctovnictva mam nahrat fakturu v hodnote 70,33 € a tuto sumu treba aj samozdanit ? Nerozumiem ako vypocitali tu sumu ?

Dakujem
ak to bolo platené na pobočke slovenskej pošty platí sa to takto:

1544,00/23,92=64,59 eur + zbytok do 70,33 eur je poplatok za realizovanie platby do cz . kurz 23,92 je kurz poštovej banky devíza - predaj v deň platby
Naposledy upravil srska : 21.10.12 at 05:44
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Ďakujem pekne za vysvetlenie....

tak potom do nakladov ide 64,59 € - uhrada faktury -nakup tovaru (tovar+postovne a balne) a sumu 23,92 - prevadzkova rezia

Samozdani sa suma 64,59 ? Ide mi teraz hlavne o tu DPH .

Ďakujem pekne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať