Zavrieť

Porady

Faktúra zo zahraničia CZ

katka :-)
Zdravím Vás, mám pár otázok k dph.poprvý krát som sa stým stretla a mám s toho materialu čo som prečítala nejaký mišung.
Došla mi fa z čiech za služby (rekl.stranka na webe), fa bola bez dph.táto firma má české DIČ a DIČ stále provozny Slovensko.
a co teraz ako a čo mám zaučtovať a aká su všetky moje povinnosti?
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

emily 2 Pozri príspevok
Ďakujem pekne za vysvetlenie....

tak potom do nakladov ide 64,59 € - uhrada faktury -nakup tovaru (tovar+postovne a balne) a sumu 23,92 - prevadzkova rezia

Samozdani sa suma 64,59 ? Ide mi teraz hlavne o tu DPH .

Ďakujem pekne.
nie - 23,92 je kurz a sk réžia je 5,74
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Jasne, vcera bola uz trochu pokrocila hodina. Som si nevypocitala rozdiel.

Ale do toho samozdanenia ide ta suma 64,59 - to som napisala dobre ?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý deň, prosím Vás, mám došlé faktúry za nákup tovaru z Čiech. Niektoré sú ešte z 2. Q. Dnes mi volal klient, že dodávateľ z Čiech mu posiela opäť faktúry, pretože predošlé sú zle vystavené. Keď som ich kontrovala, zistila som, že jedna faktúra je s vyčíslenou českou DPH. Ostatné faktúry sú s nulovou sadzbou DPH. Takže je našou povinnosťou podať DDP k DPH za 2.Q aj keď chyba nebola na našej strane? Ďakujem pekne.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Posúvam.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Skúšam ďalej.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Hmm, odpoviem si sama. Musím podať DDP k DPH za 2.Q. Však?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Je to prosím Vás správne? Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, som povinná podať DDP k DPH? Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, mám došlé faktúry za nákup tovaru z Čiech. Niektoré sú ešte z 2. Q. Dnes mi volal klient, že dodávateľ z Čiech mu posiela opäť faktúry, pretože predošlé sú zle vystavené. Keď som ich kontrovala, zistila som, že jedna faktúra je s vyčíslenou českou DPH. Ostatné faktúry sú s nulovou sadzbou DPH. Takže je našou povinnosťou podať DDP k DPH za 2.Q aj keď chyba nebola na našej strane? Ďakujem pekne.
Prosííím, prosíím a ešte raz pekne prosíím. A zároveň ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mondes Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, mám došlé faktúry za nákup tovaru z Čiech. Niektoré sú ešte z 2. Q. Dnes mi volal klient, že dodávateľ z Čiech mu posiela opäť faktúry, pretože predošlé sú zle vystavené. Keď som ich kontrovala, zistila som, že jedna faktúra je s vyčíslenou českou DPH. Ostatné faktúry sú s nulovou sadzbou DPH. Takže je našou povinnosťou podať DDP k DPH za 2.Q aj keď chyba nebola na našej strane? Ďakujem pekne.
Áno, treba podať DDP.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Uff, srdečná vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý deň, opäť Vás prosím o radu. Máme došlé faktúry z Čiech (vyššie som o nich písala) za nákup tovaru v sume 653 a 113 Eur. Ja som tie faktúry samozdanila. No poslali nám nové faktúry, vraj tie neboli dobré vystavené. Keď som ich porovnala, zistila som, že tie staršie faktúry boli s vyčíslenou českou DPH, no nie všetky. Opravila som na nich sumy a podávam DDP k DPH. Avšak tie predošlé faktúry už boli uhradené a nové sú vystavené v nižšej sume.Posledná faktúra bola ponížená o tie preplatky. Napr. nákup tovaru 1500 Eur preplatok fa. č.xx - 20 Eur a preplatok fa. č. yy - 8 Eur. Ako mám tie rozdiely správne vysporiadať v PD? Vďaka.

.....ešte jedna vec. Poslali nám 5 faktúr na opravu, z toho 2 boli v poriadku a 3 sme museli opraviť. Ale vo februári máme tiež od nich faktúru, na ktorej je vyčíslená česká DPH a k nej neposlali opravnú. Aj som im písala, ale vraj tá je OK. Je na nej:
DPH zákl. sadzba 20% 148,58 Kč zo základu 742,92 Kč
Znížená sadzba 10% 0,00 Kč zo základu 0,00 Kč
Osvobozeno 0% 24 908 Kč

Celkem bez DPH: 1026,06 Eur
Celkem s DPH: 1032,00 Eur
Odpočet záloh 230 Eur

Celkom k úhrade: 802 Eur

Nemá byť táto fa. tiež bez DPH? Ďakujem pekne.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, aspoň to mi poraďte, že ako vyrovnám v záväzkoch preplatok tých faktúr, keď mi neposlali dobropis, ale v poslednej faktúre položkovite rozpísali tovar a posledné 2 položky boli odpočty preplatkov tých predošlých faktúr. Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Dobrý deň, opäť Vás prosím o radu. Máme došlé faktúry z Čiech (vyššie som o nich písala) za nákup tovaru v sume 653 a 113 Eur. Ja som tie faktúry samozdanila. No poslali nám nové faktúry, vraj tie neboli dobré vystavené. Keď som ich porovnala, zistila som, že tie staršie faktúry boli s vyčíslenou českou DPH, no nie všetky. Opravila som na nich sumy a podávam DDP k DPH. Avšak tie predošlé faktúry už boli uhradené a nové sú vystavené v nižšej sume.Posledná faktúra bola ponížená o tie preplatky. Napr. nákup tovaru 1500 Eur preplatok fa. č.xx - 20 Eur a preplatok fa. č. yy - 8 Eur. Ako mám tie rozdiely správne vysporiadať v PD? Vďaka.

.....ešte jedna vec. Poslali nám 5 faktúr na opravu, z toho 2 boli v poriadku a 3 sme museli opraviť. Ale vo februári máme tiež od nich faktúru, na ktorej je vyčíslená česká DPH a k nej neposlali opravnú. Aj som im písala, ale vraj tá je OK. Je na nej:
DPH zákl. sadzba 20% 148,58 Kč zo základu 742,92 Kč
Znížená sadzba 10% 0,00 Kč zo základu 0,00 Kč
Osvobozeno 0% 24 908 Kč


Celkem bez DPH: 1026,06 Eur
Celkem s DPH: 1032,00 Eur
Odpočet záloh 230 Eur

Celkom k úhrade: 802 Eur

Nemá byť táto fa. tiež bez DPH? Ďakujem pekne.

Posúvam. Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý večer, keďže je už po DPH - čku, tak skúsim ešte raz zadať moju otázku, no jednoduchšie. Máme došlú fa z Čiech zo dňa 20. mája 2012 a z júla 2012 v sume 653 Eur. Pred dvoma dňami sa ozvali, že posielajú opravenú faktúru z mája, nakoľko vraj bola zle vystavená. Tá nová fa. je na sumu 584, - Eur. Takže mojou úlohou je podať DDP za 2. Q. Však? Ale ako mám vyrovnať preplatok tejto faktúry v záväzkoch? Myslím, že by mali poslať dobropis na tú čiastku, no oni ten preplatok odpočítali v júlovej faktúre, a to takýmto spôsobom: .napr. predaj šiat 200 Eur
predaj topánok 250 Eur
odpočet preplatku z fa. č. xx - 69 Eur

Celkom k úhrade 450 Eur.

To znamená, že táto fa. slúži zároveň ako dbp? Ďakujem pekne.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mondes Pozri príspevok
Dobrý večer, keďže je už po DPH - čku, tak skúsim ešte raz zadať moju otázku, no jednoduchšie. Máme došlú fa z Čiech zo dňa 20. mája 2012 a z júla 2012 v sume 653 Eur. Pred dvoma dňami sa ozvali, že posielajú opravenú faktúru z mája, nakoľko vraj bola zle vystavená. Tá nová fa. je na sumu 584, - Eur. Takže mojou úlohou je podať DDP za 2. Q. Však? Ale ako mám vyrovnať preplatok tejto faktúry v záväzkoch? Myslím, že by mali poslať dobropis na tú čiastku, no oni ten preplatok odpočítali v júlovej faktúre, a to takýmto spôsobom: .napr. predaj šiat 200 Eur
predaj topánok 250 Eur
odpočet preplatku z fa. č. xx - 69 Eur

Celkom k úhrade 450 Eur.

To znamená, že táto fa. slúži zároveň ako dbp? Ďakujem pekne.
- áno, DDP k DPH za 2. q musíš podať - veď to už vieš z predchádzajúcich odpovedí.
- žiadny dobropis Ti nepošlú, ani nemajú na základe čoho
- ohľadne likvidácie preplatku na záväzkoch - láskavo si odpoveď zaraď do príslušného účtovníctva - si v téme DPH....
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem pekne, ešte sa teda opýtam k DPH. Urobila som dobre, keď som samozdanila tú júlovú faktúru vo výške 450 Eur, nemala som ju ponížiť o ten preplatok?

..... aj ked ako pozerám, tak pozerám, ten preplatok je tam ako keby len oznámený. Vďaka.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý den,prosím Vás,ked máme faktúru za ubytovanie v českom hoteli,faktúra je s českou DPH,je to správne? my sme platcovia DPH v SR
tú DPH mám zaúčtovať ako nedaňový náklad-alebo celá suma-vrátane českej DPH bude náš daňový náklaD??
dakujem vopred moc
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý den,prosím Vás,ked máme faktúru za ubytovanie v českom hoteli,faktúra je s českou DPH,je to správne? my sme platcovia DPH v SR
tú DPH mám zaúčtovať ako nedaňový náklad-alebo celá suma-vrátane českej DPH bude náš daňový náklaD??
dakujem vopred moc
posúvam prosím..
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý den,prosím Vás,ked máme faktúru za ubytovanie v českom hoteli,faktúra je s českou DPH,je to správne? my sme platcovia DPH v SR
tú DPH mám zaúčtovať ako nedaňový náklad-alebo celá suma-vrátane českej DPH bude náš daňový náklaD??
dakujem vopred moc
tak viem, že do limitu 50€ je dph dańový náklad, nad 50 účtovať na 378 a vypýtať cez DÚ späť(nejako špecialne sa treba registrovať), alebo ako píšeš, tak nedaňový náklad...snáď ti niekto skúsenejší poradí viac
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať