Zavrieť

Porady

Exekučný príkaz na zamestnanca

Dobrý deň, prijali sme zamestnanca na základe pracovnej zmluvy, neskôr nám bol doručený exekučný príkaz na zrážky zo mzdy.
Na tlačive mám napísane: .... v celkovej výške ku dňu vydania tohto príkazu na vykonanie exekúcie: 1.287,20 € (vymáhaná pohľadávka oprávneného, vrátane trov exekúcie) a ročný úrok 9% zo sumy 257,15 € od 16.8.2017 do zaplatenia.

Moja otázka znie: Mám mu zrážať len tú sumu 1287,20 € mesačne zo mzdy a poúkazať na účet exekútora vedený v banke? a čo ten úrok 9%?

Prvý krát riešim exekúciu, takže nemám žiadne skúsenosti.
Ďakujem za akúkoľvek pripomienku
9 komentárov     zbaliť
Mila123 vypočítaj si výšku exekúcie, pravidelne podľa možnosti zrážaj, zmeny v zrážaní písomne oznamuj exe (pri PN? OČR a iné, ukončenie PPV).....
a neriešiš výšku úrokov, iné trovy konania, zrážaš a o ukončení písomne informuje exe..... (nemôžeš vedieť, že dotyčný sám dobrovoľne niečo mimo teba zaplatí exe a i.)
15Monika Ďakujem, ale výšku exekúcie mám stanovenú exekútorom, vo výške 1287,20 €, mám ju zrážať ale nieje mi jasné s tým úrokom či to mám k tomu pripočítať, alebo?
willma nestaráš sa, len zrážaš - exekútor by mal napísať kedy stačí .
ivka70 ty budes zrazat podla toho, kolko ti zakon dovoli podla cistej mzdy zamestnanca, poctu vyzivovanych odob a typu exekucie ... to si pozri ako prve
15Monika Áno, v programe ma pustí len do určitej sumy, podľa čistej mzdy, vyživovanych osôb a exekúcie. Takže 1287,20€ + 257,15€ = 1544,35€ - toto je suma z ktorej to budem zrážať mesačne?
ivka70 nie, budes zrazat z cistej mzdy
15Monika Pracujem v Olympe, zadam - zrážka nariadená súdom - po životné minimum a musím žiadať aj sumu, výšku exekúcie, potom vyživované osoby, dátum a číslo exekúčneho príkazu, atď... Ide mi hlavne k tú sumu čo tam mám zadať
willma predsa ti ivka 70 napísala, že zadáš ČISTÚ MZDU a s tej sa potom vypočítava exekúcia.
ivka70 Nepoznam Olymp, ale presnu vysku celej exekucie tam nezadas, kedze uroky budi stupat ....pozri si teda v navode programu, co tam treba zadat - aby ti program nestopol vypocet exekucie skor, ako bude skutocne splatena - lebo to ide potom na tvoje tricko ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    ivka70 03.10.17 09:59 odstránil(a) z Porady

    Exekučný príkaz na zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.