Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane - NČZD na manželku

Dobrý deň, potrebovala by som urobiť RZD zamestnancovi, ktorého manželka bola v roku 2017 aj na MD a potom na RD. Do počtu mesiacov za ktoré boli splnené podmienky môžem dať 12 mesiacov a úhrn vlastných príjmov tam dám výšku materského. Rodičovský príspevok neberiem do úvahy. Je to správne? Lebo vlastne materská mi znižuje NČZD tak iba sumu materského vyplňam do žiadosti. A adresa zamestnávateľa manželky sa vypĺńa aj v prípade že bola celý rok buď na MD alebo RD?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Áno, uplatníš si iba rozdiel medzi NČNM a jej vyplatenou materskou... Zamestnávateľa daj iba MD, RD...
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katuška 10 a keď zamestnanec unás robí od augusta môžem mu uplatniť aj danový bonus na deti v RZD za obdobie pokiaľ bol nezamestnaný? nie?
    Mila123 jasne, že musíš ak o to požiadal a spĺňa podmienky, , DB za celý rok i NČZD na neho , popr. manželku
    Katuška 10 Príjem u nás mal vyžší ako 2610 € za obdobie 08-12/2017
    Katy a R je jedno, aký mal u vás príjem - pre DB dôležitý je príjem za celý rok 2017 (aktívny zdaniteľný) a či spĺňa ostatné podmienky. Bolo by dobre aj pozrieť zákon o DzP (robíš mzdy bez toho?)
    Katuška 10 ešte sa vrátim k tým mesiacom za ktoré spĺňa podmienku, nemala by som tam mať namiesto 12 mesiacov len 9? keď manželka poberala od januára až marca materskú?
    veronikasad Kedy sa narodilo dieťa?
    evuš Ak poberala materskú 1-3/2017 a od 4-12/2017 RD, tak vypíšeš normálne 12 mesiacov...akurát odrátaš od NČNM jej príjem z materskej
    Katuška 10 ďakujem, to som si nebola istá či je to tak
    evuš No, ak sa starala o dieťa do troch rokov, je to tak...
      zbaliť

    Ročné zúčtovanie dane - NČZD na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.