Zavrieť

Porady

Odmena konateľa s.r.o.

Pekný deň prajem,
prosím ctených radcov o radu, akým spôsobom môže byť odmeňovaný konateľ s.r.o., okrem toho, že by bol súčasne v pracovnom pomere. Som SZČO, môžem sa aj zamestnať.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no nechapem presne otazke no ale ak ste len SZCO tak sam seba nezamestnate pokial ste SZCO mate este aj s.r.o. tak v s.r.o. sa mozte zamestnat...konatel dostava odmenu za vykon funkcie konatela, ak je zamestany dostava plat a moze mat narok na podiely na zisku

    r1961 je offline (nepripojený) r1961

    r1961
    Dakujem za odpoved, ja som SZCO a idem pracovat pre cudziu s.r.o. ako konatel. Ale budem tam sucasne zamestnany, tym ba sa mala moja odmena vyriesit

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Ak budeš riade zamestnaný, budú za teba musieť platiť komplet odvody do SP a ZP (neviem či ešte platí, že ak si ako SZCO platíš odvody z maxima, tak na sociálku tuším jeden čas už nebolo treba platiť druhý krát odvody zo súbežného pracovného pomeru), pokiaľ budeš poberať odmenu za výkon funkcie tak za teba budú platiť len odvody na ZP.

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    Vladimír Ozimý
    konatel dostava odmenu za vykon funkcie konatela, ak je zamestany dostava plat a moze mat narok na podiely na zisku
    doplním, že odmenu konateľa schvaľuje valné zhromaždenie.
    Môžeš mať aj súbeh: pracovnú zmluvu-ako zamestnanec s riadnou mzdou a dohodu o výkone funkcie - so stanovenou mesačnou odmenou.

    Odmena konateľa s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.