Zavrieť

Porady

Dieta s preukazom TZP a dan z nehnutelnosti

Moje neplnolete dieta ma od septembra roka 2017 preukaz TZP. Byva so mnou v nehnutelnosti, za ktoru platim dan z nehnutelnosti mestu. Vlastnikom nehnutelnosti a aj danovnikom som ja. Viem, ze je mozne oslobodit od platenia dane z nehnutelnosti aj drzitela preukazu TZP.
Vztahuje sa takato moznost aj na mna ako jeho otca a zakonneho zastupcu, alebo taketo oslobodenie pripada do uvahy len v pripade, ak je vlastnikom, danovnikom a drzitelom tohto preukazu zaroven jedna a ta ista osoba?
Ak ano, poprosim vas o to, kde v zakonoch najdem oporu, aby som mal cim argumentovat na MsU.
Zaroven by som vas poprosil, ako je to v takomto pripade pri plateni za odpady.
Dakujem za kazdu odpoved.
Naposledy upravil Krtok : 09.03.18 at 20:19 Dôvod: Doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nepíšeš v ktorom meste bývaš. Podrobnosti najdeš vo VZN príslušného mesta alebo obce v ktorej bývaš.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    V zákone nejak nehľadaj.
    Každé mesto, každá obec (s určitým počtom obyvateľov) má svoje VZN, ktoré je vypracované (malo by byť) práve podľa daných zákonov.

    Daň z nehnuteľnosti platí majiteľ...čiže z toho vyplýva, že na oslobodenie v tomto prípade nie je nárok.
    To isté platí aj v prípade platieb za odpad.

    Pre obce sú poplatky určitým prínosom do pokladne, zvyčajne tie obce a menšie mestá tieto poplatky vyberajú v plnej výške.

    Dieta s preukazom TZP a dan z nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.