Zavrieť

Porady

Výška podpory v nezamestnanosti po reťazovej rodičovskej dovolenke

Chcela by som sa spýtať či mi viete poradiť z čoho sa bude vyrátavať moja podpora v nezamestnanosti ak po skončení druhej rodičovskej dovolenky, ktorá následovala hneď za prvou bez nástupu do zamestnania (reťazová rodičovská dovolenka). Pred nástupom na prvú materskú dovolenku som bola riadne zamestnaná a môj pracovný pomer trvá až do skončenia druhej rodičovskej dovolenky. Po jej ukončení plánujem so zamestnancom dohodu o ukončení PP nakoľko moje pracovné miesto medzičasom zaniklo a mám v pláne sa hlásiť na úrad práce. Riadne zamestnaná a mzdu som poberala 12 mesiacov pred nástupom na materskú dovolenku. Pred tým som bola evidovaná na úrade práce. Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Počas prvej aj druhej materskej j dovolenky ti vznikol nárok na dovolenku. Mesiac pred ukončením rodičovskej dovolenky to písomne oznám zamestnávatelovi a požiadaj o čerpanie 1-2 dní dovolenky, Zbytok nevyčerpanej dovolenky ti zamestnávatel preplatí. Potom ukonči pracovný pomer dohodou.
    Výrazne ti to ovplyvní výšku dávky v nezamestnanosti. Platí v prípade, ak si počas rodičovskej dovolenky nemala žiadny príjem, ani si nečerpala dovolenku.
    BarboraHvlk dakujem velmi pekne za odpoved. dovolenku za prvu matersku a rodicovsku mi zamestnavatel preplatil. neviem ci to znamena cerpanie. Ospravedlnujem sa, ale vobec sa nevyznam v tomto.. prijem som ziadny iny nemala.
    veronikasad Počas trvania prac.pomeru sa nedá dovolenka preplatiť, teda si ju čerpala.

    Výška podpory v nezamestnanosti po reťazovej rodičovskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.