Zavrieť

Porady

Odvody

Prosím o radu: platia sa odvody za zamestnanca v prípade čerpania DV, a čo počas PN ako postupovať? Vďaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

    Martinbiro
    ja mam tiez jednu otazocku a to
    odvody som pocital za jul tak ze bolo 21 pracovnych dni tam som uz zaratal aj ten jeden sviatok
    zamestnanec odrobil 13 dni a ostatne dni bola PN

    na tlacivach v socialnej aj zdravotnej sa udava pocet dni a preto sa chcem spytat ze ci ten pocet dni je pocet odpracovanych alebo pocet vsetkych cize aj sobot a nediel ( kalendarnych ) ak ano tak preco ?
    pre vymeriavacie zaklady som pocital odpracovane dni

    dakujem

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Martinbiro
    ja mam tiez jednu otazocku a to
    odvody som pocital za jul tak ze bolo 21 pracovnych dni tam som uz zaratal aj ten jeden sviatok
    zamestnanec odrobil 13 dni a ostatne dni bola PN

    na tlacivach v socialnej aj zdravotnej sa udava pocet dni a preto sa chcem spytat ze ci ten pocet dni je pocet odpracovanych alebo pocet vsetkych cize aj sobot a nediel ( kalendarnych ) ak ano tak preco ?
    pre vymeriavacie zaklady som pocital odpracovane dni

    dakujem
    Uvádzajú sa kalendárne dni. A je to tak asi preto, že VZ sa rozpočítava na každý deň v roku, lebo logicky z pohľadu ZP, môžte vyžadovať lekársku starostlivosť aj cez víkend alebo sviatky, a v SP sa vždy počítali kalendárne dni pre zápočet rokov. Presne sa Ti možno k tomu vyjadria na príslušných inštitúciách.

    Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

    Martinbiro
    ja som uz stoho blby uz asi nicomu nechapem
    ako to mam teda pocitat pri prijme 6900
    zamestnanec odpracoval 13 dni
    mesiac mal 31 dni
    poradi niekto ?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Martinbiro
    ja som uz stoho blby uz asi nicomu nechapem
    ako to mam teda pocitat pri prijme 6900
    zamestnanec odpracoval 13 dni
    mesiac mal 31 dni
    poradi niekto ?
    Martinbiro, nevešaj hlavu. Pozri odkedy do kedy mal PN. Poviem príklad, že PN mal od 20.7 - do konca mesiaca teda 31.7.2006. Do 20.7.2006 je 20 kalendárnych dní a 13 pracovných dní + 1 sviatok. (Sviatok sa počíta ako odpracovaný deń pri odmeňovaných mesačnou mzdou). Ale ty uvedieš na výkaz 20 dní ( teda tie kalendárne). A vidím, že doteraz si to tak nerobil, takže nezúfaj a v pohode si to oprav. existujú predsa opravné výkazy, a tam opravíš tieto údaje. Za toto sankcie nie sú. a ..........sme ľudia, nie? A ešte niečo, v prípade PN sa na zdravotnú poisťovňu posiela oznámenie o začatí PN už od 1.dňa a potom o ukončení PN s kódom 0.1. J eto tak od 1.9.2005. Ak si to nerobil, dorob si to.
    Naposledy upravil Orsz : 12.08.06 at 10:40

    Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

    Martinbiro
    Orsz
    Martinbiro, nevešaj hlavu. Pozri odkedy do kedy mal PN. Poviem príklad, že PN mal od 20.7 - do konca mesiaca teda 31.7.2006. Do 20.7.2006 je 20 kalendárnych dní a 13 pracovných dní + 1 sviatok. (Sviatok sa počíta ako odpracovaný deń pri odmeňovaných mesačnou mzdou). Ale ty uvedieš na výkaz 20 dní ( teda tie kalendárne). A vidím, že doteraz si to tak nerobil, takže nezúfaj a v pohode si to oprav. existujú predsa opravné výkazy, a tam opravíš tieto údaje. Za toto sankcie nie sú. a ..........sme ľudia, nie? A ešte niečo, v prípade PN sa na zdravotnú poisťovňu posiela oznámenie o začatí PN už od 1.dňa a potom o ukončení PN s kódom 0.1. J eto tak od 1.9.2005. Ak si to nerobil, dorob si to.
    dakujem za radu

    lenze ja to mam komplikovanejsie co sa tyka zdravotnej mam to tak uroobene a ked som prihlasoval kod som dal 19 a teraz ked je po pn treba dat 01 to som nevedel dakujem ( kde by som nasiel tie kody co znamenaju)
    A presne zamestnanec mal pn od 20.7.2006 do 10.8. a je zamestnany od 14.6.2006
    ale mne teraz ide o to ako pocitat mzdy som pouzil vzorec 6900/21*13
    21 dni v mesiaci praocvnych aj zo sviatkom a 13 dni pracovnych odpracovanych
    vysledok 4271Sk


    Ja mam este spacialny pripad invalida do 70% a tam su potom dalej VZ do soc a zdravotnej ine. a pri tych vypoctoch som postupoval tak ako pri predchadzajucom a potom stoho odvody.

    Marodku som pocital z minuleho mesiaca a tam pre vypocet som uvadzal kalendarne dni

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Martinbiro
    dakujem za radu

    lenze ja to mam komplikovanejsie co sa tyka zdravotnej mam to tak uroobene a ked som prihlasoval kod som dal 19 a teraz ked je po pn treba dat 01 to som nevedel dakujem ( kde by som nasiel tie kody co znamenaju)
    A presne zamestnanec mal pn od 20.7.2006 do 10.8. a je zamestnany od 14.6.2006
    ale mne teraz ide o to ako pocitat mzdy som pouzil vzorec 6900/21*13
    21 dni v mesiaci praocvnych aj zo sviatkom a 13 dni pracovnych odpracovanych
    vysledok 4271Sk


    Ja mam este spacialny pripad invalida do 70% a tam su potom dalej VZ do soc a zdravotnej ine. a pri tych vypoctoch som postupoval tak ako pri predchadzajucom a potom stoho odvody.

    Marodku som pocital z minuleho mesiaca a tam pre vypocet som uvadzal kalendarne dni
    Ten kód 19 platil predtým, ale je v poriadku, akceptujú to na ZP, odteraz začni písať 0.1 - sú nové tlačivá na oznámenie na nete www.vzsp.sk (prípadne iné zp podľa názvu).
    Výpočet mzdy je správny ( samozrejme ak má v zmluve dojednanú mnimálnu mzdu 6900,-). Myslím, že to máš OK.

    Martinbiro je offline (nepripojený) Martinbiro

    Martinbiro
    dakujem ano je dojednana minimalna 6900 cize ked vypocet je spravny tak akurat na tlacivach do soc a zdravotnej nebudem uvadzat tie pracovne dni ale kalendarne.
    dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.