Zavrieť

Porady

Uznaju mi faktury?

Dobrý, potrebola by som poradit! mam pozicku z PSS ktoru treba dokladovat s blockami. Mam faktury ale zle vystavili na meno mojho murara.Mam vystavenu celu sumu na blocku na ktorom nie je meno ale rozpisana je len an fakture a tam je napisani jeho meno. Uznaju mi faktury?
Mila123 predpokladám, že pre murára to bola fuška, preto nemáš od neho doklad, ale dal ti iba doklady na materiák, kt. on sám nakupoval
veronikasad Aky problem ma živnostník, aby ti za pracu vystavil svoju fakturu? Platila si mu bez dokladu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Neuznajú ti take faktury. Živnostníci nakupuju materiál na svoju svoju živnosť, pretoze maju s dodávateľmi dohodnute mnozstevne zľavy. Faktura je dokladom murara, tebe mal vystavit fakturu murar, vrátane materialu a ceny vykonanej prace.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 Okrem zľavy, je tam u neho aj dph z nakúpeného
    Dáša_ z týchto drobných živnostníkov je máloktorý platiteľ dph. S tou sa špekuluje na iných úrovniach
    veronikasad Nielen s DPH... Nepriznavaju prijmy a nemaju ani povinnu registraciu v SP... Dovtedy chodi krcah pre vodu, kym ...nepride dlhodobá PN-ka, akebo nedajbože invalidita a chybaju roky poistenia ...
    pavol54 dáša, keby nebol platca, tak nie je problém vystaviť výdavkový doklad. Nie predpísaná marža
      zbaliť

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ak si to ozaj zaplatila za práce, na ktoré si zobrala pôžičku z PSS, tak to zober na PSS a ukáž im to, ako výdavok. Oni ti povedia, čo s tým, nemáš sa čoho báť. My to tu za nich nevymyslíme. Konečné slovo majú oni. Dôležitý je ten doklad o úhrade faktúry, či je hodnoverný.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ak je to čerstvé a nemáš to ďaleko, niekedy je lepšie zabehnúť a poprosiť prepísať faktúru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.