Zavrieť

Porady

Výpoveď zamestnanca s kratšou ako zákonou dobou

Dobrý deň, chcem sa opýtať niekoho fundovaného: Ak mi zamestnanec prinesie výpoveď podľa §67 a uvedie v texte výpovednú dobu kratšiu o jeden mesiac - konkrétny dátum, ako má zo zákona nárok, a ja som len podpísal prevzatie. Ktorý dátum a z akého dôvodu platí resp. neplatí? Výpoveď je jednostranná od zamestnanca. Zamestnanec pracoval viac ako 5 rokov a uviedol dvojmesacnu dobu ku konkretnemu dnu.
Text vypovede:

V zmysle ustanovenia §67 Zákonníka práce dávam

výpoveď

z pracovného pomeru založeného pracovnou zmluvou zo dňa ...

Môj pracovný pomer založený uvedenou pracovnou zmluvou sa tak skončí uplynutím
dvojmesačnej výpovednej doby ku dňu 30.9.2018

prevzal: 31.7.2018
Naposledy upravil peric : 24.09.18 at 19:24 Dôvod: oprava
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Napíš ako formuloval "výpoveď".Odkedy trvá pracovný pomer ? Kedy bola zamestnávatelovi doručená
Tweety Prečo si myslíš, že s kratšou VD , než je zo zákona? Lebo on uviedol zákonnú VD.
veronikasad nemáš tam preklep v dátume ?
peric ano dakujem za upozozrnenie ten datum mal byt dole ze prevzal vtedy
veronikasad Vypoved je v poriadku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mylis sa, ak dava vypoved zamestnanec, ktoreho PP trva viac ako rok, je jeho vypovedna doba 2 mesiace, ak ste si zmluvne nedohodli dlhsiu.
    Zamestnanec teda uviedol vypovednu dobu spravne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak to nemáte inak upravené a PP trval najmenej rok , platí VD zo zákona a tá je dvojmesačná.
    §62
    Ak výpoveď dáva zamestnanec, ktorého pracovný pomer u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok, výpovedná doba je najmenej dva mesiace.

    Keďže otázka bola doplnená, doplním tiež. VD je u neho zo zákona dvojmesačná( ak ju nemáte inak upravenú)a začne plynúť prvým dňom mesiaca po mesiaci doručenia. Tj. ak ju doručil tento mesiac, VD začne plynúť od 1.10. a PP skončí 30.11.
    Naposledy upravil Tweety : 24.09.18 at 17:04

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nepíšeš, ako dlho u teba robí? - pri výpovedi vždy platí výpovedná lehota. ak chce inak, treba ukončiť PP dohodou☺ (ak budeš ochotný)
    zze/2001-311/62/2
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    peric Viac ako 5 rokov a uviedol vo vypovedi 2 mesiace nie 3. Cize ak mam zamestnanca ktoremu ja dam vypoved a je u mna 5 rokov tak mu musim dat 3 mesiace, ak da on tak len 2? spravne to chapem?
    Katy a R podľa mňa uviedol správne! samozrejme celé 2 kal. mesiace - kuk odst6 !
    veronikasad Vo výpovedi nemusí uvádzať žiadnu výpovednú dobu, pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby a tá je v prípade, ak výpoveď dáva zamestnanec, 2-mesačná, pokial dlhšia nebola dohodnutá v pracovnej zmluve. Pozri § 62 odst.6 ZP.
    peric ak vypoved dava zamestnanec myslis?
    veronikasad Áno, zamestnanec
      zbaliť

    Výpoveď zamestnanca s kratšou ako zákonou dobou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.