Zavrieť

Porady

Odpočet DPH

Dobrý deň,

prosím, dostala som bločky z ERP za nákup rôzných maličkostí do auta napr. čistiaca špongia na auto, osviežovač klímy, čistič bŕzd, silikónový olej, zdvihák na auto....
Môžem z týchto vecí uplatniť DPH?
Ja by som povedala, že áno. Všetko dám na účet 501, nakoľko firma účtuje zásoby spôsobom B, správne?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    etuliacik uff, to bolo rýchle, ďakujem

    A čo žiarovky do svietidiel za cca 20 EUR? Bloček je z 30.8. a dostala som ho už v septembri. Chcem ho zaúčtovať ešte do augusta, ale bez uplatnenia DPH, alebo ako mám postupovať?

    Vďaka
    Tweety Prečo bez uplatnenia dph?
    etuliacik Neviem, som viac-menej začiatočník v oblasti dph a myslela som, že nemá nárok na odpočet dph zo žiaroviek...,či sa mýlim?
    V prípade, že má, ako mám postupovať pri účtovaní? Kedy mám zaevidovať bloček a kedy si uplatniť dph?
    Tweety Ak máte MV v majetku, potom nárok na odpočet dph je. Nárok na uplatnenie dph môžeś uplatniť aj neskôr ako vznikol. Pozri si Zákon o dph, od $49.
    etuliacik áno, auto je v majetku, lenže toto sa jedná o žiarovky do svietidiel na stenách, stropoch....ok, asi je to na ňom, či si to bude vedieť obhájiť, v prípade, že si uplatní dph.
    Tweety Je jedno, či ide o MV alebo o žiarovky v budove v majetku.
    etuliacik Oki, ďakujem za objasnenie
    Čiže, bloček dám, že som obdržala 2.9. a s týmto dátumom ho zaevidujem i v programe i napriek tomu, že je z 31.8? a následne k 2.9. si uplatním aj DPH.
    Je to takto správne?
    etuliacik Prosím odpovie mi niekto na moju otázku vyššie?
    Vďaka
    Dav áno
    etuliacik Oki a z uctovneho hladiska to nebude vadit, ze na blocku je datum vyhotovenia 31.8. a ja ho mam v uctovnictve zaevidovany 3.9.?
    Jarka 1 Tak si blok zaúčtuj 31.8. a dátum odpočtu DPH si daj 1.9.
    Tweety etuliacik, Ak bol nákup vyplatený z pokladne 3.9., potom je to takto správne.
      zbaliť
    Dav 03.10.18 11:09 odstránil(a) z Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.