Zavrieť

Porady

výdaj stravných lístkov cez pokladňu

Ahojte poraďáci, chcela by som sa spýtať ako mám zaúčtovať stravné lístky vydané cez pokladňu. Doteraz som ich dávala priamo na výplatnú pásku ale od dnes to bude cez pokladňu ale neviem ako na to. Poradí niekto?
Doteraz som to robila cez ID 331/213 náhrada od zamestnancov a príspevok od zamestnávateľa 527/213.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    perta
    Ahojte poraďáci, chcela by som sa spýtať ako mám zaúčtovať stravné lístky vydané cez pokladňu. Doteraz som ich dávala priamo na výplatnú pásku ale od dnes to bude cez pokladňu ale neviem ako na to. Poradí niekto?
    Doteraz som to robila cez ID 331/213 náhrada od zamestnancov a príspevok od zamestnávateľa 527/213.
    Cez pokladňu budeš účtovať iba o príjme za stravenky. Potom cez ID, na základe výdajky straveniek, doúčtuješ náklady.

    danastefan je offline (nepripojený) danastefan

    danastefan
    Dobrý deň,chcela by som poradit,ak vyúčtujem zamestnancovi výdaj za stravné lístky vo výplatnej páske priamo ako zrážku,ako si ja ako zamestnávateľ zaúčtujem príjem ,je to automaticky vporiadku ak je to navýplatnej páske? Vdaka ,pekný deň.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    danastefan
    Dobrý deň,chcela by som poradit,ak vyúčtujem zamestnancovi výdaj za stravné lístky vo výplatnej páske priamo ako zrážku,ako si ja ako zamestnávateľ zaúčtujem príjem ,je to automaticky vporiadku ak je to navýplatnej páske? Vdaka ,pekný deň.
    Príjem si zaúčtuješ tým, že zaúčtuješ ID rozpisu rozúčtovania miezd.

    perta je offline (nepripojený) perta

    perta
    takže to znamená že ID môže zostať taký aký bol teda 331/213 a 527/213 len v pokladni budem mať príjem od zamestnanca 211/331???

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    perta
    takže to znamená že ID môže zostať taký aký bol teda 331/213 a 527/213 len v pokladni budem mať príjem od zamestnanca 211/331???
    A čo napríklad:
    1. Faktúra: 213 (343)/321
    2. Spotreba na základe výdaja SL: 527,472,335/213 (343)
    3. Zrážka cez mzdu: 331/335

    V prípade úhrady v hotovosti:
    4. 211/335

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Jana Acsová
    A čo napríklad:
    1. Faktúra: 213 (343)/321
    2. Spotreba na základe výdaja SL: 527,472,335/213 (343)
    3. Zrážka cez mzdu: 331/335

    V prípade úhrady v hotovosti:
    4. 211/335
    Ja spotrebu a zrážku robím jedným pohybom: 331 a 527/213. Robím zle?

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Gabi03
    Ja spotrebu a zrážku robím jedným pohybom: 331 a 527/213. Robím zle?
    Viem, že toto som už niekde čítala, a viem, že to stačí aj tým zápisom ako spomínaš - 331/213 a 527/213.
    Aj ja som takto účtovala minulý rok, keď nám boli stravné lístky odpočítavané zo mzdy.
    Moment, tu je spomínaná pokladna, takže ten prvý riadok zostáva a pridá sa k tomu ešte 211/331
    Naposledy upravil jenny7 : 18.08.06 at 10:15

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ak to má byť hradené zrážkou zo mzdy, tak jednoznačne postup :
    1. Faktúra: 213 (343)/321
    2. Spotreba na základe výdaja SL: 527,472,335/213 (343)
    Ak chcem previesť zrážku zo mzdy, musím mať aj nejakú pohľadávku voči zamestnancovi. Toľko pre úplnosť.
    3. Zrážka cez mzdu: 331/335

    Takže, nešpekulujme, Janka Ácsová má pravdu.

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Ok, jasné, Janka Ácsová je super, a jej príspevky sú fakt originálne.
    Niekedy si to človek chce uľahčiť, takže to bol len môj názor, majte sa pekne.
    Ale samozrejme, aby som nekrivdila aj iným, proste ste super všetci, ktorý reagujú na dané témy a týmto spôsobom pomáhate nám všetkým neskúseným. Porada je super

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.