Zavrieť

Porady

Okamžitá vypoved

V agentúre Atena som bol vyššej 9mes zamestnaný. Samozrejme podctivo som 500€ poplatok zaplatil. Svoju činnosť t.j opatrovanie som sa snažil robiť na 100% napriek tomu jedného dňa mi len tak pani ku ktorej som bol pridelený zavolala vraj na internete sa o mne píšu rôzne negat recenzie a poháňala dať činnosťou ktorú už nevykonavam vyššej 2 r napokon je to verejná vec kedy som zrušil v danej činnosti živnosť. Čiže len tak na základe jedna Anka povedala som dostal hodinu výpoveď! Čiže mi vstali chlieb s ruky !!! Som z tejto kryvdy úplne psychicky vykoľajený. Môžu si toto dovoliť?? Bez nejakých právne podloz podkladov? Len tak ? Ďakujem .
Naposledy upravil Enes11 : 30.05.19 at 16:08 Dôvod: Výpoveď zo zamestnania
5 komentárov     zbaliť
kopretinka Keď máš živnosť,nemohol si byť zamestnaný,ani nemôžeš dostať výpoveď.
Katy a R - antena má v ponukách opatrovanie aj na pracovný pomer! (on živnosť zrušil pred 2 rokmi)
kopretinka V podstate je to jedno,lebo v oboch prípadoch sa postupuje podľa zmluvy,ako si aj napísala,že len tak na hodinu to nebude.....
veronikasad Odkedy trval pracovný pomer?
veronikasad Oprav si názov témy aj text - nebol si zamestnancom, nevzťahuje sa na teba Zákonník práce
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zakonnik práce, ak mas uzatvorenú riadnu pracovnú zmluvu, nepozna pojem okamzita vypoved. A žiadny pracovný pomer nie je možné zrušiť telefonicky.

    Ak si nerobis srandu a chces odbornú odpoved, priloz kopiu pracovnej zmluvy bez osobnych udajov a prip.pisomnu vypoved, ktorú si od zamestnavatela dostal.

    Ak si vsak este v skúšobnej dobe, pracovny pomer môže byť ukonceny kedykoľvek, aj bez uvedenia dovodu.
    Enes11 Ďakujem za reakcie. Mal som s nimi tzv rámcovú zmluvuo sprostredkovani. Uzavretú podľa zak269ods2 c 513/199zb. A mal soa mal som aj mám Rakúsku živnosť .
    veronikasad Takže si nebol zamestnancom a výkon práce si im faktúroval ? Ako máš v zmluve definované ukončenie rámcovej zmluvy ?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak si mal riadny PP - tak máš v zmluve aj uvedené všetky potrebné veci. A ak sa jedná o okamžité skončenie PP - tak na to musel byť dôvod, aj ti ho určite uviedli. len tak to určite nebolo - že hodinová výpoveď.
    zz/2001-311/68
    zz/2001-311/59

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.