Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva

Dobrý deň. Bola som prijatá do prac.pomeru na zastupovanie počas materskej, rodičovskej dovolenky. Od 1.12.2018 na dobu určitú 1 rok a zároveň na zastupovanie počas rodičovskej dovolenky. Dohodli sme sa ústne, že to bude na 3 roky. Chcem sa spýtať, bude sa pre mňa niečo meniť koncom novembra? Mám si vypýtať od personálneho odd. nejaký dodatok na predĺženie zmluvy?
5 komentárov     zbaliť
veronikasad napíš, čo máš presne uvedené v pracovnej zmluve.
Mima75 Pracovný pomer je dojednaný na dobu určitú do návratu pani XY z materskej/rodičovskej dovolenky, najneskôr do 30.11.2019. Pre prípad, že pani XY bude čerpať dovolenku, ktorá plynule nadviaže na koniec jej materskej dovolenky a následne plynule prejde do rodičovskej dovolenky, rovnako v prípade, ak pani XY bude čerpať dovolenku plynule nadväzujúcu na jej ukončenú rodičovskú dovolenku, platí, že zamestnanec podľa prac.zmluvy ostáva zastupovať pani XY aj po návrate z materskej/rodičovskej dovolenky, a to po dobu čerpania jej riadnej dovolenky za podmienky, ze pani XY -ovou čerpaná dovolenka plynule spojí jej materskú dovolenku s rodičovskou resp. plynule nadviaže na jej ukončenú rodičovskú dovolenku. Zmluvné strana sa dohodli, že za návrat pani XY z materskej/rodičovskej dovolenky sa bude považovať aj skončenie jej prac.pomeru počas materskej/rodičovskej dov.
veronikasad A čo pani XY, je na ďalšej MD/RD ?
Mima75 nie, ona je stále na MD/RD. len som sa chcela spýtať či mám niečo v novembri riešiť na personálnom? alebo mi automaticky zmluva pokračuje Ďalej? proste neviem či mám niečo riešiť, alebo nič....a čakať....kým sa vráti?
Mima75 viete mi poradiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Veľmi komplikovane definovaná doba určitá, Mala by trvať do návratu zastupovanej pracovníčky z RD, vrátane čerpania dovolenky nadväzujúcej na RD. Keďže pracovníčka ešte RD neukončila, tvoj pracovný pomer trvá aj po 1.12.2019. Či to je naozaj tak, ti povedia na personálnom oddelení firmy.
    Zuzanka_ba V tejto otazke si myslim, ze PP sa skonci 30.11., ak sa neskonci skorsim navratom pani XY
    Mila123 Veronika nesúhlasím, pretože viem, že ak sú napríklad aj dve podmienky trvania PPV, t.j. počas MD/RD pani XX a aj termín 30 11 2019, ukončí sa PPV termínom ktorý nastane skôr, t.j. som presvedčená, že 30 11 2019 skončí PPV podľa ZP - na dohodnutú dobu (uplynutím dohodnutej doby)ak sa pani XX nevráti z MD/RD skôr

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Pracovný pomer je dojednaný na dobu určitú do návratu pani XY z materskej/rodičovskej dovolenky, najneskôr do 30.11.2019

    Ked vynechas cast o pani XY "do návratu pani XY z materskej/rodičovskej dovolenky, ", zostane Ti takato veta:

    Pracovný pomer je dojednaný na dobu určitú najneskôr do 30.11.2019

    Formulaciu "Najneskor do" by som si prelozila ako "Najdlhsie do"

    Z tohto mi vyplyva, ze PP sa skonci bud navratom pani XY alebo datumom 30.11.2019, podla toho, ktora udalost nastane skor.

    Formulacia s datumom najdlhsie do 30.11.2019 bola zrejme urcena na to, aby si nezotrvavala - pripadne nezelane - na pozicii, ak pani XY bude dlhu dobu prec.. Da sa predpokladat aj to, ze vsetci novi zamestnanci vo firme maju najprv zmluvu na dobu urcitu na 1 rok, a tymto sposobom zamestnavatel dodrzal aj pri tebe svoj jednorocny standard

    Este by som si to preverila, a pripadne riesila so zamestnavatelom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.