Zavrieť

Porady

Patrí mi odstupné po 15 mesiacoch v zamestnaní na dobu neurčitú?

Dobrý deň, Pracujem 16 mesiacov v jednej s.r.o.,ako kozmetička. Na základe môjho životopisu na stránke Profesie ma kontaktovala moja terajšia zamestnávateľka a ponúkla mi prácu na trvalý pracovný pomer na dobu neurčitú. Kedže mám dlhoročnú prax, potrebovala zamestnankyňu, ktorá by jej robila odbornú garantku, kedže ona je ekonóm a má iba niekoľko mesačný kozmetický kurz. Otvorila kozmetický salón v ich vlastnej budove, zariadila ho luxusne, nakúpila drahé stroje, čomu zodpovedali vysoké ceny za ošetrenie a väčšinou márne čakanie na zákazníčky. Keď prišla táto kríza, oznámila mi že ruší salón a navrhla aby sme ukončili môj pracovný pomer dohodou s čím som nesúhlasila, pretože v terajšej situácií robotu nezoženiem. Žiadala som dvojmesačnú výpoveď, nakoľko som zamestnaná na trvalý pracovný pomer
na dobu neurčitú a myslím, ale nie som si istá či mám nárok na dvojmesačné odstupné. Teraz je salón zatvorený a kedže zamestnávateľ stále niečo vymýšľa a preháňa ma do salóna a vyhráža sa že mi dá absenciu keď neprídem. Momentálne som na PN, neviem čo ma čaká keď mi PN skončí. Neviem ako mám reagovať v tejto situácií, je to psychický nátlak, lebo zákazníčky robiť
nemôžem a upratovačka nie som. A vôbec si neviem predstaviť ako by som bola v tejto situácií ohodnotená. Môže ma nútiť byť v salóne aj keď zo zákona nariadenie zatvorenie týchto prevádzok? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Odpoveđ na otázku v zadaní: nárok na odstupné pri výpovedi od zamestnávateľa patrí len tým, ktorým PP u zam-ľa trval najmenej 2 roky, pri dohode z organiz. dôvodov by nárok vznikol.
    Naposledy upravil Tweety : 31.03.20 at 14:11

    Patrí mi odstupné po 15 mesiacoch v zamestnaní na dobu neurčitú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.