Zavrieť

Porady

som na rodičovskej dovolenke 3.10 mi končí chcem dať výpoveď dohodou ako mám postupovať ? patrí mi odstupné ?

Som na rodičovskej dovolenke, ktorá mi končí 3.10.2013 do zamestnania by som mala nastúpiť 4.10.2013. Chcem rozviazať pracovný pomer dohodou, nakoľko odchádzam za manželom do zahraničia. Ako mám postupovať, patrí mi odstupné ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

    kvjetecko
    Požiadaj zamestnávateľa skončenie pracovného pomeru dohodou podľa §60 ZP dňom 03.10. V tomto prípade ti odstupné nepatrí. Patrilo by ti, ak by ti dal zamestnávateľ výpoveď podľa §63,ods.1, písm. b, - čiže keby ťa on chcel prepustiť, pretože zrušil tvoje miesto.
    kvjetecko a pritom nezabudni na § 166, ods.3 - kedy musíč mesiac pred skončením rodičovskej oznámiť jej ukončenie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak skončíš dohodou podľa §60, bez uvedenia dôvodu- tzv. organiz. dôvody,( to sa na tom ale musíte so zamestnáv. dohodnúť) nárok na odstupné nevznikne.
    julysak Keď nevznikne nárok na odstupné, zamestnávateľ s radosťou pristúpi na dohodu

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    Vždy predtým ako ideš niekam oficiálne (napr. zamestnávateľovi) písať,
    sa nauč správne termity :
    môžeš dať výpoveď
    (on ti môže dať výpoveď)
    môžete sa dohodnúť

    môže padnúť kalendár (PZ na dobu určitú)

    PS
    Ale NEMôŽEŠ dať výpoveď dohodou !
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Julysak: v zásade si odpovedal správne až na tie termity. Tie patria do živočíšnej ríše.
    julysak žeby

    A musíš ma takto verejne ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????????
    že dávam tomu slovenčinovi do čela
    Tweety Hovorí sa po bokovi, nie do čela.
      zbaliť

    som na rodičovskej dovolenke 3.10 mi končí chcem dať výpoveď dohodou ako mám postupovať ? patrí mi odstupné ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.