Zavrieť

Porady

priemerný zárobok

Dobrý deň
Chcem Vás poprosiť ako správne postupovať. Robím mzdy za 03/20 zamestnancom.. od 16.03.2020 ostali doma na základe nariadenia....ako je to s náhradou mzdy??chceme im preplatiť 100% kedže do náhrady mi ťahá priemerný zárobok za 4Q/19, čo je vlastne ok, ale keďže mali v r.2019 oveľa nižšiu mzdu ako od 01.01.20 tak mu nakoniec k výplate výjde nižšia výplata ako by mu s skutočnosti za 03/2020 vyšla..... tiež to treba zapísať do výkazu pre poskytnutie príspevku a neviem ako ďalej ....
Poprosím Vás....ďakujem
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Taha ti to spravne, v marci sa pouzije priemer za 4Q 2019 aj na prekazky v praci. Co nevies?
majaze ako to je ok, ale mzda k výplate potom bude nižsia, alebo treba opraviť základ dane?? odmeňovaný je mesačnou mzdou.
ivka70 Bude nizsia, lebo priemer ... aj keby cerpal dovolenku, tak je jeho hruba mzda nizsia ... lebo priemer .... ved to tak funguje standardne, kde vidis problem?

Opravujes priemer len v pripade, ze by si sa nedostala na minimalnu mzdu.
majaze hodnota dov. priemeru bola upravená na hodnotu min. mzdového nároku,... takže automaticky sa mi upaví na mim... v r.2019, mali polovičný úväzok preto mi to nesedelo... Ďakujem.... dúfam, že rozmýšľam teraz správne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majaze čašníčky...
    Chobot ... tak doma budú leštiť príbory a poháre...
    veronikasad Na home office príspevok pre zamestnávatela nedostane
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.