Zavrieť

Porady

Vypoved menej ako 2 roky pred dochodkom (po 46 rokoch poistenia)

Co obnasa 'aktivne hladanie prace' v takom veku v zmysle poziadaviek Soc.poistovne na "spolupracu" ?
Kolko potvrdeni bude Soc.poistovna pozadovat, kym mi "prideli" nejaku pracu ?
Budem musiet prijat akukolvek pracu ?
veronikasad Kedy konci pracovny pomer?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    sociálna poisťovňa od teba určite nebude požadovať žiadne potvrdenia. a určite ti "nepridelí" nejakú prácu!
    Ak sa pôjdeš zaevidovať na UPSVaR - ale nemusíš, nie je to tvoja povinnosť, tak dostaneš, že aké sú tvoje povinnosti. sú zverejnené na ich stránke. Určite sa dajú zvládnuť. A keďže to nie je povinnosť - ak sa ti nebude páčiť - odídeš , resp sa tam nedostavíš vôbec. vyradia ťa.
    Aktívne hľadanie práce - znamená, že si hocijakým spôsobom hľadáš sám prácu
    Naposledy upravil Katy a R : 26.04.20 at 09:50
    legionar Dakujem za odpoved.
    Myslel som skor na to, ze ak ma vyradia z evidencie, pridem o prostriedky na zivobytie hned.
    A ak budem musiet ist hned do predcasneho, pridem este o viac. (cca. -11% az do smrti)
    Preto ma zaujima, ake vyhliadky ma cakaju, ked sa to stane.
    Katy a R celkom nechápem ... si urob lepší prepočet Ak chceš robiť - nájdi si prácu a vybavené. - a ak nechceš robiť - tak máš možnosť dávky a dodržať pravidlá (v korona dobe netreba asik nič, ešte aj dlhšie sa môže poberať - over si) . O akej strate 11% píšeš - keď bude o 2 roky dlhšie poberať dôchodok (aj keď nižší?)

    Vypoved menej ako 2 roky pred dochodkom (po 46 rokoch poistenia)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.