Zavrieť

Porady

Procesor

Zdravím všetkých odborníkov.
Mám v Pc procesor Q6600 2,40 GHz 2,40 GHz
Typ systému 32 bitový operačný systém procesor typu x64
Môžem nainštalovať 64 bitový Win 10?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Tu nejde o to, aký ho máš. Ide o to, či zvyšok HW zvládne 64-bit OS.
    *Vzhľadom k tomu, že si NEDAL žiadne ďalšie info o zostave - môžeš vyskúšať. Ale tento procesor je slabučký.
    Pokiaľ je to však I.generácia CPU - tak tie boli len 32-bitové. Pokiaľ je to už II. generácia - tie už boli 64-bitové. Ak v špecifikácii máš uvedené x64 - podporuje 64-bitové operácie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PotPalo Sám si slabučký.
    misoft Podopri sa - padáš.
    Vladar7 Dík za odpoveď mám tam x64 ale problém bude asi ramka mám len 4 GB
      zbaliť

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Q6600 je Core2 Quad, čiže štvorjadro, dokonca s 8M cache. A áno, je 64-bitový, takže sa dá nainštalovať aj 64-bitový O.S. Akurát treba počítať s tým, že 64 bitová verzia Windowsu vyžaduje asi dva krát viac pamäti RAM ako 32-bitová.
    Vladar7 Dík za odpoveď.Ramku mám len 4 Gb takže to asi neutiahne že?
    PotPalo Záleží čo sa bude na tom robiť a akú má dotyčný trpezlivosť.

    faro1 je offline (nepripojený) faro1

    faro1
    V predchádzajúcich odpovediach sú dva protichodné názory. Z praxe ti môžem odpovedať, že sa to dozvieš pri samotnej inštalácii operačného systému. Nič to nestojí, zdarma si stiahneš zo stránky MS obraz disku, napáliš a môžeš skúsiť preinštalovať OS. Na začiatku inštalácie OS sa otestuje HW a buď spustí ďaľšie kroky inštalácie,alebo ti vypíše že počítač nespĺňa HW požiadavky na daný OS.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Vladar7 Dík za odpoveď.Neviem či sa mi to podarí lebo ramku mám len 4GB.Keby som zvýčšil ram na 8Gb malo by to fungovať?
    PotPalo Tak fungovať bude.. Zabudlo sa na ovládače. Skenery, fotoaparáty, tlačiarne... zisti si či sú aj 64-bitové, aby si nebol nemilo prekvapený.
    faro1 64 bit. OS fungovať bude, ale procesor má len 2,4 GHz čo je pomerne nízka frekvencia a počítač bude pracovať pomaly. To je lepšie tam nechať 32 bit. OS. Prečítaj si : https://bar812.ru/sk/uznat-kakoi-bit...essorov-i.html
    Je to síce ruská stránka, ale vysvetlené dosť polopatisticky a mal by si tomu porozumieť.
    Vladar7 Dík.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.