Zavrieť

Porady

Materská a SZČO

V novembri nastupujem na materskú dovolenku. Som zamestnanec a budem mat matersku z tohto pracovneho pomeru, splnam podmienky. Okrem toho som aj SZCO a tu by som sa chcela opytat:

1. ci som povinna prerusit cinnost SZCO pocas materskej?
2. zamestnavatel chce so mnou este uzatvorit pocas materskej dohodu o vykonani prace, pretoze niektore veci budem este robit ale z domu - mozem mat takuto dohodu a poberat matersku?
3. Mozu mi potom po podani danoveho priznania kratit matersku?
4. a ako je to ked budem potom poberat uz len rodicovsky prispevok?
DAKUJEM!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    formalposta
    V novembri nastupujem na materskú dovolenku. Som zamestnanec a budem mat matersku z tohto pracovneho pomeru, splnam podmienky. Okrem toho som aj SZCO a tu by som sa chcela opytat:

    1. ci som povinna prerusit cinnost SZCO pocas materskej?
    2. zamestnavatel chce so mnou este uzatvorit pocas materskej dohodu o vykonani prace, pretoze niektore veci budem este robit ale z domu - mozem mat takuto dohodu a poberat matersku?
    3. Mozu mi potom po podani danoveho priznania kratit matersku?
    4. a ako je to ked budem potom poberat uz len rodicovsky prispevok?
    DAKUJEM!!!!
    K bodu 1. nie, nie si povinná prerušiť činnosť SZČO,
    K bodu 2. viď http://www.porada.sk/showpost.php?p=...&postcount=262,
    K bodu 3. nie, ale ak tvoj príjem z DoVP prekročí za rok 2006 sumu 41.400 Sk, budeš platiť ZP,
    K bodu 4. ako bod 3.
    Vdaka. A este. Ak budem na materskej a budem mat aj SZČO a dosiahnem prijem, ale ten prijem urcite neprekroci minimalny vymeriavaci zaklad pre zdravotne poistenie, môžu mi potom stanovit preddavky na zdravotne poistenie v minimalnej vyske? Doteraz som preddavky neplatila, lebo zo SZČO som mala nulu a odvody na zdravotne a socialne mi isli zo zamestnania.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    formalposta
    Vdaka. A este. Ak budem na materskej a budem mat aj SZČO a dosiahnem prijem, ale ten prijem urcite neprekroci minimalny vymeriavaci zaklad pre zdravotne poistenie, môžu mi potom stanovit preddavky na zdravotne poistenie v minimalnej vyske? Doteraz som preddavky neplatila, lebo zo SZČO som mala nulu a odvody na zdravotne a socialne mi isli zo zamestnania.
    Ak nedosiahneš príjem z činnosti SZČO za rok 2006 viac ako 41.400 Sk, po narodení dieťaťa bude platiť ZP za teba štát.

    oref je offline (nepripojený) oref

    oref
    Chcela by som sa spýtať, ak som celý rok 2006 na MD, v roku 2006 som dosiahla príjem zo SZČO 27 000,-- /SZČO 01.01.2006 - 31.03.2006/ a príjem z dohôd 31 000,--, z akého základu som povinná platiť ZP? Posudzujú sa dohody samostatné a SZČO samostatne?

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Dobrý deň, môžte mi prosím poradiť. SZČO popri zamestnaní v roku 2006 (september) nastúpila na MD. Ako SZČO za rok 2006 dosiahla základ dane 58 000,- , idem sa spýtať bola a je povinná platiť preddavky na ZP? Je za ňu platiteľom ZP štát? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.